Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušais SAB šefs: tādus kā Neo citur pasaulē noķer ātri vien

Ir saprotams, kādēļ cilvēkus interesē Neo darbība, jo «latvieša dabā ir iebāzt degunu cita kabatā.» Tomēr nespēja viņu notvert, ir acīmredzams dienestu vājums. Tā laikraksta «Dienas Bizness» publicētā komentārā norāda bijušais Satversmes aizsardzības biroja šefs Lainis Kamaldiņš.

«Diskutējams ir jautājums par to, cik likumīgi šis Neo ir ieguvis attiecīgo informāciju. Faktiski viņš ir iekļuvis valsts iestādes, šajā gadījumā — Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datu bāzē un netraucēti ieguvis tos datus, ko ir vēlējies. Protams, var aizbildināties, ka šāda veida darboņiem ir izdevies iekļūt arī Pentagona un citu starptautiski svarīgu institūciju datu bāzēs. Tā tiešām ir noticis, taču taisnības labad ir jāpiebilst, ka citur pasaulē viņi ātri vien tiek izķerti, kamēr Latvijā šis Neo darbojas netraucēti. Esmu diezgan pārliecināts, ka atbildīgie valsts dienesti ir pielikuši visai lielas pūles, lai Neo noķertu, taču tas acīm redzami ir neveiksmīgi. Tas savukārt ļauj secināt, ka attiecīgo dienestu darbs ir, maigi sakot, vājš. Tiesa, šāda veida darboņi strādā ar modernām tehnoloģijām, tomēr jāteic, ka arī valsts iestāžu rīcībā ir pietiekami jaudīgas iekārtas,» komentārā paudis Kamaldiņš.

«Ir jābūt atbildīgām personām par notikušo datu noplūdi, kam tad arī ir jāatbild par to. Šādām personām ir jābūt vai nu pašā VID, vai arī kompānijā, no kuras tiek pirkts attiecīgais ārpakalpojums,» uzskata Kamaldiņš.