Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«IKI» pārdod nezināmas izcelsmes gurķus, uzdodot tos par Latvijas

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), saņemot sūdzību par iespējamu patērētāju maldināšanu, veica pārbaudi «IKI» pārtikas veikalā Rīgā, Kleistu ielā. Pārbaudes laikā PVD konstatēja tirdzniecību ar pagaidām nenoskaidrotas izcelsmes svaigiem gurķiem, kas tika tirgoti ar marķējumu «Audzēts Latvijā».

Gurķus veikalam piegādāja SIA «Zemenes A.R.», kura pārstāvji PVD skaidroja, ka gurķi audzēti Iecavas novada zemnieku saimniecībā «Dižskudras» un uzrādīja preces pavaddokumentus, kas to apliecina.

Tomēr veicot pārbaudi zemnieku saimniecībā PVD atklāja, ka pirmā gurķu raža saimniecībā gaidāma vien aprīļa beigās. Pārbaudes brīdī saimniecībā nav bijuši ne uz vietas audzēti, ne ievesti gurķi, kā arī nav bijis neviena dokumenta, kas liecinātu par uzņēmuma «Zemenes A.R.» pārdoto gurķu izcelsmi.

«Dižskudras» īpašnieki nenoliedz, ka «Zemenes A.R.» uzrādīto pavaddokumentu parakstījuši viņi, taču tā bijusi priekšapmaksa par aprīlī gaidāmās ražas gurķiem.

PVD turpina pārbaudes, lai noskaidrotu gurķu izcelsmi. Par iepriekšējās pārbaudēs konstatētajiem faktiem PVD informēs arī Valsts ieņēmumu dienestu.