Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Franču siera meistaram viens gads nosacīti

Četru mazgadīgu un nepilngadīgu meiteņu pavešanā netiklībā apsūdzētajam Elejas franču siera meistaram Lisjēnam Eribēram Zemgales apgabaltiesa noteikusi gadu ilgu cietumsodu nosacīti, atzīstot viņu par vainīgu nepilngadīgas, bet ne mazgadīgas personas pavešanā netiklībā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Zemgales apgabaltiesas konsultante Baiba Gaurilka, Eribērs atzīts par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 162.panta 1.daļā, un pēc šī panta sodīts ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Krimināllikuma 162.pants paredz par netiklu darbību izdarīšanu ar nepilngadīgo pret viņa gribu vai, ja to izdarījusi pilngadīga persona, sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu.

Apsūdzētajam uzlikts par pienākumu nemainīt dzīvesvietu bez Valsts probācijas dienesta piekrišanas.

Pilns spriedums būs zināms 19.aprīlī.

Kā LETA jau ziņoja, aizdomas par Eribēra iespējamām pretlikumīgām darbībām nāca gaismā 2007.gadā pēc Ziemassvētku brīvdienām, kad kāda no skolniecēm saviem vienaudžiem parādīja ar mobilo tālruni nofilmētus kadrus Eribēra guļamistabā. Tajos kaila meitene cenšas izmukt no vecā vīra.

Eribērs bija apsūdzēts pēc Krimināllikuma 162.panta 2.daļas - par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo, par ko iespējamais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz sešiem gadiem.

Pats Eribērs gan uzmākšanās faktu neatzīst. Viņš iepriekš uzsvēris, ka nekāda seksa nav bijis un kaila viņa istabā meitene bijusi, jo gribējusi iet vannā. Turklāt nepilngadīgās viņam nozagušas vairāk nekā 300 latu.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vida Kravcova Eribēram uzrādīja apsūdzību par četru nepilngadīgu meiteņu pavešanu netiklībā.

Lietā par cietušajām atzītas četras meitenes, divas no viņām nozieguma izdarīšanas brīdī bijušas nepilngadīgas, bet vēl divas - mazgadīgas. Par mazgadīgu personu likuma izpratnē dēvējama persona, kas vēl nav sasniegusi 14 gadu vecumu. Apsūdzētajam vīrietim bija noteikts drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā dzīves vietā.

2008.gada 30.jūnijā Zemgales apgabaltiesa neapstiprināja Eribēra un prokurores noslēgto vienošanos par piemērojamo sodu. Tiesa savu lēmumu pamatoja ar to, ka prokurore neesot ņēmusi vērā noziegumu izdarīšanas atkārtotību, kas esot vainu pastiprinošs apstāklis. Savukārt prokurore Kravcova tolaik pauda viedokli, ka, izraugoties sodu, ir ņemti vērā visi apstākļi.

Eribērs aģentūrai LETA iepriekš nesniedza skaidru atbildi par panākto vienošanos ar prokuroru. Eribērs pastāstīja, ka viena no ģimenēm viņam pieprasa samaksāt 1000 latu, bet otra - 100 latus, bet viņš negrasās šo naudu maksāt, jo uzskata, ka meitenes naudu nozagušas viņam pašam.

Eribēra siera ražotne tika slēgta, un viņš tai meklēja jaunu saimnieku.

Uzņēmēja sieva Pereta dzīvo Francijā, viņam ir trīs pieauguši bērni.