Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperts: Baltijas valstu ekonomiku atlabšana ir sākuma stadijā

Starptautiskās kredītreitingu aģentūras «Moody's Investors Service» («Moody's») solis, uzlabojot visu trīs Baltijas valstu kredītreitingu nākotnes perspektīvas, liecina par reģiona ekonomikas atlabšanu, kas joprojām atrodas savā sākuma stadijā.

Tā uzskata «UniCredit» grupas ekonomists Dmitrijs Gourovs, kurš biznesa portālam «Nozare.lv» prognozēja, ka Latvijā ekonomikas izaugsme šogad vēl saglabāsies negatīva, bet, iespējams, dažus «izrāvienus» ekonomika var sagaidīt gada otrajā pusē.

Viņš atzīst, ka Latvijas iespējas aizņemties starptautiskajā tirgū, neskatoties uz uzlabojumiem kredītreitingu nākotnes novērtējumos, joprojām var izrādīties grūts uzdevums, Eiropas Komisijai un Starptautiskajam Valūtas fondam paliekot par galvenajiem finansējuma avotiem.

«Kad būs garām rudenī gaidāmās Saeimas vēlēšanas, iespējams, varēsim redzēt, ka Latvija klauvē arī pie starptautisko finanšu tirgu durvīm,» pieļāva ekonomists.

Viņaprāt, «Moody's» solis ir Latvijas ekonomiku atbalstošs un bija vajadzīgs, lai palīdzētu uzlabot investoru attieksmi pret ieguldījumiem Latvijā.

Kā ziņots, «Moody's» šodien palielinājusi Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu no negatīva uz stabilu, saglabājot Latvijas kredītreitingu Baa3 līmenī.

Tāpat no negatīva uz stabilu palielināts arī nākotnes novērtējums depozītiem ārvalstu valūtā, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

«Moody's» norāda, ka reitinga nākotnes novērtējuma izmaiņas veiktas, ņemot vērā ekonomikas stabilizēšanos Latvijā un finanšu situācijas būtisku uzlabošanos pēdējo sešu mēnešu laikā. Tāpat aģentūra uzskata, ka Latvijas ekonomikas recesijas zemākais punkts jau ir aiz muguras. Vienlaikus aģentūra atzīst, ka būs vajadzīgi vairāki gadi, lai ekonomika pilnībā atgūtos no krīzes.

«Moody's» norāda uz vairākiem pozitīviem rādītājiem, piemēram, centrālās bankas ārējo rezervju pieaugumu, procentu likmju samazināšanos, ārējās tirdzniecības pozitīvo bilanci, kas nodrošina valūtas stabilitāti. Tāpat nodrošināta valdības likviditāte, min kredītreitingu aģentūra.

LETA jau ziņoja, ka februāra sākumā cita starptautiskā reitingu aģentūra «Standard&Poor's» pārvērtēja Latvijas nākotnes vērtējumu un paaugstināja to no negatīva uz stabilu.

Vienlaikus apstiprināts arī vērtējums Latvijas ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā BB un īstermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā B. Novērtējums BBB naudas brīvai plūsmai un konvertācijai saglabājies nemainīgs. Tas ir pozitīvs Latvijas ekonomiskās attīstības potenciāla novērtējums kopumā.