Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīgers Pasaules Banku salīdzina ar kapračiem

Komentējot Pasaules Bankas (PB) ieteikumus vēl lielākai izdevumu samazināšanai, lai iegūtu papildus līdzekļus, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LABS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers PB salīdzina ar kapraču komandu.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «100. pants» Krīgers Latviju salīdzināja ar slimnieku, kurš guļ slimnīcā. Taču tā vietā, lai domātu, kā šo slimnieku ārstēt, ierodas kapraču komanda, kas iesaka, kā viņu ārstēt, domājot par savām interesēm.

Tomēr viņš norādīja, ka uz visiem PB priekšlikumiem jāskatās tādā attīstībā, kā attīstās valsts. Viņaprāt, ir pozīcijas, kur šos papildus līdzekļus var iegūt sabiedriskajā sektorā.

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle norādīja, ka darba devējiem pašreiz ir ļoti liels izaicinājums – samazināt darbinieku algas vai atlaist tos. Viņa atgādināja, ka Latvija nav atrauta sala, bet gan ir Eiropas Savienības dalībvalsts un tai ir jākonkurē ar algām.