Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mācītājs: tradicionālā, vienpusīgā politika bankrotē

Politikā mūsdienās arvien vairāk runā par tā saukto integrālo politiku un nākotne piederēs tiem politiķiem, kuri spēs redzēt «lielāku bildi» nevis tikai mazus aspektus, kas ir atrauti no visa pārējā.

Tā uzskata mācītājs Juris Rubenis. Pēc viņa domām, tradicionālā, vienpusīgā politika bankrotē, jo tā nedod atbildes uz jautājumiem. Un jautājums ir arī, vai paši politiķi spēj spert soli uz priekšu, uz plašāku politiku, jo paliekot tradicionālajā politikā, notiks mīņāšanās uz vietas.

Tāpat politiķi nedrīkst aizmirst par to, ka cilvēks ir garīga būtne, intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» noteica mācītājs.

Runājot par krīzi, Rubenis sacīja, ka tā ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. «Mēs nemitīgi sastopamies ar savu vēlēšanos, iegribu robežās, ar to, ko mēs aram. Vienmēr problēma ir tā, ka visbiežāk darām kaut ko tad, kad vairs neko nevar darīt,' teica mācītājs.

Viņš arī aicina iedzīvotājus būt gataviem raudzīties nākotnē un gaidīt, kad nāks kaut kas jauns, jo nedrīkst iekrampēties pagātnē.

«Bībeliskais koncepts saka nekavēties pie pagātnes, bet iet uz priekšu. Lai uzdrīkstētos iet uz priekšu, ir jāapbruņojas ar iespējami plašu redzējumu, ja grib lietot tās iespējas, kas mums ir dotas,' noteica mācītājs.