Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše aicina priekšvēlēšanu laiku izmantot mērķtiecīgi un lietderīgi

Finanšu ministrija ir saņēmusi Pasaules Bankas (PB) ekspertu sākotnējo ziņojumu ar dažādiem priekšlikumiem izdevumu konsolidācijai un ministrija aicina citas nozaru ministrijas, politiskās partijas, valdības sociālos un sadarbības partnerus, kā arī sabiedriskās organizācijas sniegt savu vērtējumu par PB sagatavotajiem ierosinājumiem, kā arī izstrādāt alternatīvus priekšlikumus fiskālās konsolidācijas īstenošanai.

«Ņemot vērā to, ka nākamā gada budžeta veidošanas procesā būs jāveic fiskālā konsolidācija, aicinu jau tagad politiskās partijas, nozaru ministrijas un sabiedriskās organizācijas sagatavot kvalitatīvus un pārdomātus priekšlikumus. Sākotnējai apspriešanai tiek piedāvāti Pasaules Bankas ekspertu sagatavotie priekšlikumi, jo ir ļoti svarīgi šo laiku izmantot mērķtiecīgi un lietderīgi,» norāda finanšu ministrs Einars Repše, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

Ministrija informē, ka PB savā ziņojumā piedāvā gan turpināt darba vietu samazināšanu valsts pārvaldē, gan izvērtēt pensiju neapliekamā minimuma samazināšanu no 165 līdz 140 vai 80 latiem mēnesī. PB eksperti arī ieteikuši atcelt vecāku pabalstu strādājošiem vecākiem un aizstāt to ar ģimenes valsts pabalstu 100 latu apmērā.

Izglītības nozarē starptautiskie eksperti rosina par 50% samazināt valsts budžeta finansētās studiju vietas valsts augstskolās vai sadalīt finansējumu konkrētai studiju vietai vienlīdzīgi starp valsti un privātpersonu, kā arī rosina pārtraukt subsīdijas valsts galvotajiem studiju kredītiem. Kopumā izglītības nozarē ietaupījums budžetā varētu būt ap 40 miljoniem latu.

Savukārt veselības aprūpes nozarē tiek piedāvāts samazināt gultas vietu skaitu valsts slimnīcās līdz 450 vienībām uz 100 000 iedzīvotājiem, tādējādi nākamā gada budžetā varētu ietaupīt līdz 16 miljoniem latu.

Kopumā, ieviešot PB ekspertu sagatavotos priekšlikumus, 2011. gada valsts budžetā varētu ietaupīt līdz 500 miljoniem latu, norāda ministrija.