Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FM aizdomas par nelikumībām Ādažu domē

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) nosūtījis vēstuli Valsts kontrolierei Ingunai Sudrabai, lūdzot Valsts kontroli sākt revīziju Ādažu novada pašvaldībā, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

Šādu lūgumu ministrs izteicis, pamatojoties uz konstatētajiem iespējamiem pārkāpumiem pašvaldības finansiālajā darbībā.

Ministrijas eksperti, veicot analīzi par pašvaldības darbu pagājušā gada decembrī, konstatējuši, ka tajā nav pienācīgi sakārtoti finanšu dokumenti, kā arī fiksēti vairāki citi pārkāpumi. Pašvaldība arī sniegusi pretrunīgu informāciju par finansējuma izlietojumu.

Izvērtējot dokumentus, tika konstatēts, ka pašvaldība pagājušajā gadā ir pārskaitījusi dotācijas pašvaldības komersantiem aptuveni 170 tūkstošiem latu apmērā, nenodrošinot pārskaitītā finansējuma izlietojuma uzraudzību. Vienlaikus pašvaldībai bija lieli kavētie maksājumi virs 480 tūkstošiem latu (tajā skaitā nodokļu parādi virs 165 tūkstošiem latu).

Eksperti arī konstatējuši, ka Ādažu novada domes iesniegtā 2010. gada nekustamā īpašuma nodokļa prognoze, kas ir izmatota kārtējā gada pašvaldību finanšu izlīdzināšanas aprēķinā, ir ievērojami mazāka kā 2009. gadā faktiski iekasētais nodoklis, tāpēc ir pamats apšaubīt Ādažu novada domes rīcību saistībā ar nodokļa prognozes aprēķina likumību.

Papildus finanšu dokumentu pārbaudei, ministrijas eksperti arī izlases veidā izskatījuši vairākus pašvaldības sēžu protokolus un konstatējuši, ka ir iespējami vēl vairāki citi riska faktori saistībā ar Ādažu novada domes un tās izveidoto kapitālsabiedrību rīcību