Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairāki tūkstoši kristiešu Krusta ceļā piemin Kristus ciešanas

Vairāki tūkstoši dažādu paaudžu kristiešu šodien ekumēniskā Krusta ceļā piemin Kristus ciešanas dzīves pēdējās stundās no apcietināšanas brīža līdz miesas guldīšanai kapā.

Kā novēroja aģentūra LETA, Krusta ceļš sākās pie svētā Jēkaba katedrāles, kur bija pulcējušies daudz cilvēku. Pirms Krusta ceļa kristieši tika aicināti izmeklēt savu sirdsapziņu, par pamatu ņemot desmit Dieva baušļus, un nožēlot savus grēkus. Pirms došanās Krusta ceļā Romas Katoļu baznīcas Latvijā arhibīskaps kardināls Jānis Pujats lūdzās, bet mūziķe Ieva Akurātere aicināja kopīgi dziedāt tautas lūgšanu «Manai tautai», domājot par tautas garīgo vienotību.

Krusta ceļā kopā ar Pujatu devās arī Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, kā arī vairāki citi Rīgas baznīcu mācītāji un vairāki tūkstoši kristiešu.

Krusta ceļš noslēdzās pie Doma baznīcas, kur gājiena dalībniekus uzrunāja Vanags.

Šogad bija mainīta gājiena maršruta shēma, ietverot tikai desmit apstāšanās vietas jeb stacijas līdzšinējo 14 vietā. Krusta ceļa stacijas bija arī Bastejklanā, kur tika apcerēta Jēzus satiek savu māti, stacijas bija arī pie Brīvības pieminekļa, Latvijas Nacionālās Operas. Atšķirīgs no iepriekšējiem gadiem bija arī Krusta ceļa staciju vizuālās apceres noformējums, kas tiks pietuvināts mūsdienu cilvēka realitātei.

Šogad Krusta ceļā tika rādīts uzvedums «Ievainotais krusts», kas veidots, balstoties uz četru Evanģēliju un Marijas Valtortas grāmatas «Poēma par cilvēku Dievu» motīviem, kurā piedalījās vairāki skatuves mākslinieki - Valmieras teātra aktieris Januss Johansons, Jānis Reinis un citi. Katrā stacijā tika lasītas apceres par Kristus pēdējiem dzīves brīžiem pirms krustā sišanas.

Starp stacijām tika dziedāti zināmākie ciešanu laika dziedājumi, ko izpildīja apvienotais draudžu koris no dažādām draudzēm un konfesijām.

Krusta ceļš noslēdzās pie Doma baznīcas, kur gājiena dalībniekus uzrunāja Vanags.

Krusta ceļš (latīniski - Via Crucis) ir viens no populārākiem dievbijības izpausmes veidiem Romas katoļu baznīcā, un mūsdienās tas iegūst ievērību arī citās konfesijās. Parasti 14 Krusta ceļa staciju attēli izvietoti katrā katoļu dievnamā, taču tie var būt arī brīvdabas krusta ceļi, piemēram, Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā.

Ticīgie cilvēki lielā gavēņa laikā publiski vai individuāli dodas šajā ciešanu atceres ceļā, apdomājot Kristus ciešanas ar saviem vārdiem. Krusta ceļš veidojies, balstoties gan uz Svētajiem Rakstiem, gan uz pieņemto tradīciju. Apstāšanās vietas tradicionāli sauc par stacijām, kas ir pieņemtais Krusta ceļa apzīmējums - krusta apstāšanās vietas.