Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Visi cūku līķi vēl nav aizvākti; aizvestas vairāk nekā 10 tonnas

No cūkkopības uzņēmuma «Uzvara-Strauti» piektdien savāktas un aizvestas iznīcināšanai vairāk nekā 10 tonnas dzīvnieku līķu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis.

Viņš stāstīja, ka šodien tika aizvesta lielākā daļa beigto cūku, bet atlikušās uzņēmumam uzdots savākt slēgtos konteineros, lai cūku atliekas neizvazātu suņi, meža zvēri un putni. «Diemžēl šodien visi dzīvnieku līķi neietilpa specializētajā mašīna un neliela daļa to vēl palika, tādēļ «Uzvara-Strauti» ir uzdots tos savākt tajos konteineros, kuros viņi beigtos dzīvniekus uzglabā. Pēc Lieldienām, 7.aprīlī, plkst.10 tiksimies ar uzņēmuma vadību, lai izskatītu administratīvo lietu, kas ierosināta par to, ka uzņēmums nav nodrošinājis atbilstošu, videi drošu dzīvnieku līķu uzglabāšanu un iznīcināšanu. Ar uzņēmuma vadību būs jāvienojas arī par to, cik regulāri uzņēmums turpmāk plāno izvest beigtos dzīvniekus,» stāstīja Grosbārdis.

nebija nodevusi kritušo dzīvnieku līķus iznīcināšanai, bet uzkrājusi vairākas tonnas dzīvnieku līķu uzņēmuma iebraucamā ceļa galā lielā kaudzē.

Grosbārdis stāstīja, ka cūku kompleksā nav konstatēta masveida saslimšana. «Tā ir tikai un vienīgi uzņēmuma vadības nolaidība, kuras rezultātā uzņēmuma iebraucamā ceļa galā sakrauta liela kaudze ar cūku līķiem. Pēdējo reizi dzīvnieku līķi iznīcināšanai nodoti janvāra sākumā, lai gan tas jādara regulāri, vismaz reizi divās nedēļās, turklāt līdz tam līķus uzglabājot piemērotā vietā - iežogotā teritorijā, konteineros. Līķu kaudzi līdz šim acīmredzot klāja sniegs, un starp lielajām sniega kupenām tā nebija pamanāma. Nokūstot sniegam, atklājās netīkams skats,» sacīja Grosbārdis.

«Uzvaras-Strautu» vadītājs Andrejs Šaburovs stāstīja, ka dzīvnieku līķus uzņēmums nav izvedis dziļās un ilgās ziemas dēļ. «Pēdējo reizi dzīvniekus izvedām janvāra beigās, taču vēlāk sniega un sala dēļ līķus neizvedām, jo mums ir jāmaksā «Renetai» par izvesto līķu svaru. Izvedot sasalušus līķus ar ledu un sniegu, uzņēmuma izdevumi palielinātos aptuveni par 30%. Tās uzņēmumam ir augstas izmaksas laikā, kad uzņēmums skaita katru santīmu,» teica Šaburovs.

Cūku kompleksā tiek nobaroti 10 000 cūku un mēnesī vidēji nobeidzoties 100 dažāda vecuma cūkas. Pārējos gadalaikos uzņēmums cūkas izvedot regulāri - katru nedēļu.