Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šķēle kā premjers dienā apmeklētu vienu eksportspējīgu uzņēmumu

Ja es būtu Ministru prezidents, es katru dienu apmeklētu vienu eksportspējīgu uzņēmumu un iedziļinātos kompānijas problēmās, biznesa portālam «Nozare.lv» saka Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs Andris Šķēle.

Šķēle norāda, ka eksportspējīgi uzņēmumi ir jāgodā, jo valstij ar iespējamo septiņu miljardu eiro parādu ienākumus iespējams gūt tikai gadījumā, ja kāds Latvijā ražotu preci iegādājas, maksājot eiro.

«Ja es būtu Ministru prezidents, es katru dienu apmeklētu vienu eksportspējīgu uzņēmumu un iedziļinātos kompānijas problēmās. Piemēram, drīz spēkā stāsies gāzes akcīzes nodoklis. Vai, pieņemot šo lēmumu, kāds padomāja par eksportspējīgiem uzņēmumiem? Ja gāzei tiktu uzlikts pievienotās vērtības nodoklis (PVN), eksportējošs uzņēmums to saņemtu atpakaļ un varētu ar savu produktu konkurēt ārējos tirgos. Turpretī šajā gadījumā, nomaksājot akcīzes nodokli, PVN netiek saņemts atpakaļ. Vācijā akcīzes nodoklis gāzei saistās ar siltuma ražošanu, nevis ar eksportspējīgiem uzņēmumiem,» uzsver Šķēle.

TP vadītājs stāsta, lai saprastu, cik daudz nodarīts pāri Latvijas ekonomikai, aizņemoties tik lielu naudu, ikviens var aprēķināt, ka pat pie 40% eksporta pieauguma, kas ir neticams rādītājs, ieguvums valsts budžetā no nodokļiem būtu vien kādi 170 miljoni latu. 7,5 miljardu eiro kredītu atdošanai tas ir kā piliens jūrā, uzsver Šķēle.

Visu interviju ar Šķēli lasiet biznesa portālā «Nozare.lv» sadaļā «Viedokļi, intervijas».