Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valodas centra direktors: Znaroka gadījumā jautājums ir par attieksmi

Valsts valodas centra (VVC) direktors Māris Baltiņš Latvijas hokeja izlases galveno treneri dēvē par bezkaunīgu tipu un norāda, ka viņa gadījumā runa ir nevis par latviešu valodas zināšanu vai nezināšanu, bet attieksmi.

«Jautājums ir par attieksmi,» aģentūrai BNS sacīja Baltiņš, paužot, ka Znaroks savulaik atteicies no Latvijas pilsonības un nereti demonstrējis savu attieksmi pret latviešu valodu, īpaši divus gadus senā preses konferencē, kur viņš runāja savā dzimtajā krievu valodā un arī citus runātājus aicināja runāt tādā mēlē, kuru viņš saprot.

«Runa ir par vienu bezkaunīgu tipu, un sabiedrība ir pat gatava norīt šo krupi tikai tādēļ, ka viņš ir hokeja izlases treneris,» teica Baltiņš un piebilda, ka, viņaprāt, Znaroka nozīme Latvijas hokejā esot pārvērtēta un diez vai esot tā, ka bez viņa šajā sporta veidā nekas nevar notikt. «Viņam gan tīri labi patīk šāds uzskats,» piebilda valodas centra direktors.

Ja Znaroks tiktu pozicionēts kā ārvalstu speciālists, tas attiecīgi būtu arī jānoformē, jānodrošina tulks.

Jau vēstīts, ka pirms diviem gadiem pirms došanās uz čempionātu Kanādā notika preses konference, kurā Znaroks informēja par izlases sastāvu. Preses konferencē viņš runāja savā dzimtajā krievu valodā un arī citus runātājus aicināja runāt tādā mēlē, kuru viņš saprot.

Pēc tam VVC nosūtīja Latvijas Hokeja federācijai lūgumu izlases vecākajam trenerim Oļegam Znarokam ierasties uz pārrunām, jo speciālisti vēlas pārliecināties par viņa latviešu valodas zināšanām. Šo situāciju par matu skaldīšanu nodēvēja Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Znaroks toreiz uz pārrunām tā arī neieradās un arī nekādus paskaidrojumus centram nesniedza.