Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Naktsklubus iedzīvotāji apmeklē daudz retāk un tērē daudz mazāk

Rīgas naktsklubi līdz ar krīzi kļuvuši tukšāki, un iedzīvotāji, ja arī turpina klubus apmeklēt, tad tajos tērē daudz mazāk, aģentūra BNS uzzināja, aptaujājot klubu pārstāvjus.

Uzņēmumam «Krasils» piederošā muzikālā kluba «Pulkvedim neviens neraksta» apmeklētāju skaits pašlaik ir tikai viena trešdaļa no tā, kas klubu apmeklēja gadu iepriekš, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma grāmatvede Baiba Biša.

Biša klāstīja, ka cilvēki klubu apmeklē tiešām krietni mazāk. «Precīzus iemeslus, kāpēc apmeklētāju ir mazāk, es gan nevaru nosaukt, gan jau krīze ir pie vainas un tas, ka cilvēki mazāk naudas tērē izklaidēm, atlicinot naudu svarīgākām lietām,» viņa teica.

Uzņēmuma grāmatvede atzina, ka apmeklētāji arī tērē mazāk. Bāra apgrozījums ir samazinājies aptuveni par 50%, norādīja Biša un piebilda - ja cilvēki lieto alkoholu klubos, tad izvēlas dzert lētākus dzērienus, piemēram, alu. Savukārt, ja ierodas vairāku cilvēku kompānija uz pasākumu, novērots, ka dzērienus pat pasūta uz diviem cilvēkiem vienu.

Viņa sacīja, ka uzņēmums strādā pie speciāliem pasākumiem, lai piesaistītu vairāk klientu, un cer, kas tas nesīs vēlamo efektu.

Uzņēmumam «Ademona» piederošā muzikālā kluba «Kaļķu vārti» menedžeris Jānis Drieks aģentūrai BNS norādīja, ka klientu skaits pērn klubā nav būtiski samazinājies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, taču ir samazinājies bārā iztērētās naudas apmērs.

Viņš stāstīja, ka cilvēki tagad parasti klubā ierodas jau iesildījušies pēc mājas viesībām, tāpēc mazāk naudas iztērē par dzērieniem klubā. «Par to, ka apmeklētāji vakaru iesāk mājas viesībās pirms kluba apmeklējuma, liecina arī fakts, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir pieaudzis laiks, kad viņi ierodas klubā. Ja agrāk klubā cilvēki ieradās aptuveni 11 vakarā, tad tagad tas ir vienos naktī,» atzina Drieks.

Kluba «Kaļķu vārti» menedžeris sacīja, ka šis gads klubam ir iesācies labāk nekā iepriekšējais, jo ir pieaudzis gan apmeklētāju skaits, gan cilvēki tērē mazliet vairāk līdzekļu. Viņš to skaidroja ar nelielu stabilizāciju, kad cilvēki sāk apzināties, cik viņiem ir naudas un cik viņi var tērēt izklaidēm, lai pietiktu līdzekļu citām nepieciešamajām lietām.

Drieks prognozēja, ka kopumā šis gads būs labāks nekā iepriekšējais, jo pērn, tirgus un ekonomiskās situācijas spiesti, klubi samazināja cenas līdz klientiem pieņemamām, tādējādi kļūstot apmeklētājiem pievilcīgāki.

«Vasarā saistībā ar tūrisma sezonu, visticamāk, pieaugs ārvalstu apmeklētāju skaits klubā «Kaļķu vārti», kas ziemas sezonā samazinās,» viņš teica.

Uzņēmums «Krasils» pieder Jānim Krastiņam. Savukārt uzņēmums «Ademona» pieder Nomedai Bulzgai un Gvido Bulzgim, tā pamatkapitāls ir 42 tūkstoši latu.