Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksprezidente: oligarhi centīsies iegūt lielāku ietekmi

Bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga intervijā LTV raidījumam «De facto» atzīst, ka šajās vēlēšanās oligarhi centīsies iegūt lielāku ietekmi nekā iepriekš: «Man šķiet, ka tas varētu būt pilnīgi skaidri viņu izvirzīts mērķis.»

Lūgta vērtēt LPP/LC un Tautas partijas tuvināšanos un uzņēmēju atbalstu veidojot jauno kustību «Par labu Latviju», Vīķe-Freiberga atzina, ka tas ir jauns un interesants risinājums, bet pauda arī bažas, «vai zināmu uzņēmēju atbalsts zināmiem politiskajiem spēkiem nozīmē, ka viņiem šis atbalsts būs jāatmaksā kaut kad vēlāk ar tāda veida pretimnākšanu, kas izkropļos konkurenci – tad tas nebūs tik labi. Mēs esam tik dziļa krīzē tādēļ, ka mums vienmēr bijusi izkropļota konkurence absolūti brīvā tirgus vietā. Tā ir bijusi mūsu traģēdija.» Tāpēc šis būšot ļoti svarīgas vēlēšanas - uzsver bijusī prezidente.

Runājot par «Meierovica biedrības» jeb tā dēvētās [Sarmītes] Ēlertes grupas ieilgušo slepenību attiecībā uz domubiedru vārdu atklāšanu, Vīķe-Freiberga norāda – «ja tie ir topošie politiķi, tad viņiem gan ir laiks nākt ārā  un atvērt aizskaru un nākt skatuves priekšā.»