Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāju interese par veiksmes spēlēm pa tālruni samazinās

Latvijas iedzīvotāju interese par veiksmes spēlēm pa tālruni samazinās, aģentūrai BNS apliecināja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Viņa klāstīja, ka iedzīvotāju interese par šīm spēlēm šķiet mazāka, ko apliecina arī spēļu rīkotāju apgrozījuma kritums, kas sākās jau pērnā gada trešajā ceturksnī.

«Vai nu cilvēki ir kļuvuši gudrāki, vai vienkārši izlieto līdzekļus citiem mērķiem,» sacīja Birne. Viņa gan atzina, ka, vērtējot telefonbalsojumus dažādos šovos, cilvēku aktivitāte joprojām ir diezgan liela.

Atbildot uz jautājumu, kā iedzīvotāju interesi ietekmējis tas, ka no februāra televīzijas kanālā LNT netiek demonstrēta spēle «Zelta drudzis», Birne uzsvēra, ka LNT ir pieejama cita veiksmes spēle.

«Ņemot vērā apgrozījuma kritumu, rīkotājs nolēma raidījumiem samainīt auditorijas - «Zelta drudzis» tagad ir krievu valodā, savukārt latviešu auditorijai tiek piedāvāts cits raidījums,» pastāstīja Birne, piebilstot, ka sīkāk par spēļu maiņas ietekmi varēs runāt pēc pirmā ceturkšņa datu apkopošanas.

Pagājušajā gadā Latvijā izložu un azartspēļu kopējais neto apgrozījums bija 115,961 miljons latu, kas ir par 44,898 miljoniem latu jeb 27,9% mazāk nekā 2008.gadā. Analizējot ceturkšņu datus, ceturtajā ceturksnī bija vērojama zināma stabilizācija, tomēr veiksmes spēļu pa tālruni popularitāte turpināja sarukt.

Kopumā azartspēles Latvijā rīko 17 firmu. Tostarp valsts mēroga loterijas Latvijā organizē tikai valsts a/s «Latvijas Loto».