Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par kapitāla pieaugumu aprēķināts 122 700 latu ienākuma nodoklis

Par šā gada janvāri un februāri saskaņā ar deklarācijām par ienākumu no kapitāla aprēķināts 122 700 latu iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN), aģentūru LETA informēja VID Komunikācijas nodaļā.

VID norādīja, ka tiek plānoti tikai kopējie IIN ienākumi, tāpēc ienākumi tieši no jaunieviestā IIN par kapitāla pieaugumu netiek izdalīti atsevišķi.

Pēc VID datiem, kopējie IIN ieņēmumi šā gada janvārī bijuši 51,18 miljoni latu jeb par 5,29 miljoniem mazāk, nekā šajā laikā plānots, bet februārī IIN iekasēts 60,43 miljonu latu apmērā, kas ir par 4,34 miljoniem latu mazāk, nekā šajā laikā plānots.

LETA jau ziņoja, ka, sākot ar šā gada 1.janvāri, ar IIN tiek aplikts fiziskās personas gūtais ienākums no kapitāla pieauguma, kā to paredz 2009.gada 1.decembrī veiktie grozījumi likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli».

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme ienākumam no kapitāla pieauguma ir 15%.

Līdz ar to personām, kuru ienākumi no kapitāla pieauguma mēnesī pārsniedz 500 latus, līdz ienākuma gūšanas mēnesim sekojošā mēneša 15 datumam ir jāiesniedz VID deklarācija par ienākumu no kapitāla.

Savukārt tām personām, kuras guvušas ienākumu no kapitāla pieauguma un kuru kopējais ienākums no darījumiem ar kapitāla aktīviem mēnesī ir līdz 500 latiem (ieskaitot), deklarācija par ienākumu no kapitāla jāiesniedz VID vienreiz ceturksnī līdz ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam.

Tātad par 2010.gada janvārī gūtajiem ienākumiem no kapitāla, ja tie nepārsniedz 500 latus vai ir 500 lati, deklarācija VID ir jāiesniedz līdz šā gada 15.aprīlim.

Aprēķinātā nodokļa summa valsts budžetā jāiemaksā ne vēlāk kā 15 dienu laikā no likumā noteiktās deklarācijas par ienākumu no kapitāla iesniegšanas dienas.

VID atgādina, ka kapitāla pieaugumu nosaka kā kapitāla aktīva atsavināšanas cenas un iegādes vērtības starpību.

Likuma «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» 11.9 panta 2. daļas izpratnē kapitāla aktīvi ir akcijas, kapitāla daļas, pajas, ieguldījumi personālsabiedrībā un citi Finanšu instrumentu tirgus likumā minētie finanšu instrumenti, ieguldījumu fondu apliecības un citi pārvedami vērtspapīri, kas apliecina līdzdalību ieguldījumu fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos, parāda instrumenti - parādzīmes, noguldījumu sertifikāti, komercsabiedrību emitēti īstermiņa parāda instrumenti - un citi naudas instrumenti, kas tiek tirgoti naudas tirgos, nekustamais īpašums, ieskaitot nekustamā īpašuma iegūšanas tiesības, uzņēmums Komerclikuma izpratnē un intelektuālā īpašuma objekti.