Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LU rektors: Latvija zaudēs cilvēkus, kas to var izvest no krīzes

Ja Latvijā ieviesīs Pasaules Bankas izteiktos priekšlikumus par augstāko izglītību, Latvija zaudēs tos cilvēkus, kas veidos valsts nākotni un izvedīs to no krīzes.

Par to ir pārliecināts Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš.

Intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» viņš skaidroja, ka ja Latvijā tiks samazināta iespēja iegūt augstāko izglītību, tie, kuriem būs iespēja, dosies studēt ārpus Latvijas.

Taču viņš ir pārliecināts, ka Latvija nevar būt valsts, kur cilvēku skaits ar augstāko izglītību ir mazāks nekā vidēji Eiropas Savienībā. Tāpat viņš ir pārliecināts, ka studējošo skaits Latvijā nav jāsamazina.

«Mēs zinām, ka tagad viena studenta izglītošanai tērējam vismazāk naudas Eiropas Savienībā. Ja mēs tērējam mazāk nekā Rumānija vai Bulgārija, tas parāda valdības un sabiedrības attieksmi pret augstāko izglītību,» sacīja Auziņš.

Izglītības nozarē Pasaules Bankas eksperti rosina par 50% samazināt valsts budžeta finansētās studiju vietas valsts augstskolās vai sadalīt finansējumu konkrētai studiju vietai vienlīdzīgi starp valsti un privātpersonu, kā arī rosina pārtraukt subsīdijas valsts galvotajiem studiju kredītiem. Kopumā izglītības nozarē ietaupījums budžetā varētu būt ap 40 miljoniem latu.