Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meksiku satricina virkne pēcgrūdienu

Pirmdien ASV un Meksikas pierobežas rajonus satricinājusi virkne pēcgrūdienu pēc svētdien Meksikas ziemeļrietumos reģistrētās 7,2 balles stiprās zemestrīce, kas laupīja dzīvību diviem cilvēkiem, bet vēl 233 savainoja.

Svētdienas pazemes grūdienu izjuta miljoniem cilvēku plašā teritorijā, tostarp Sandjego, Lasvegasas un Fīniksas iedzīvotāji.

Zemestrīces epicentrs atradās 26 kilometrus uz dienvidrietumiem no Gvadalupes Viktorijas pilsētas Meksikas Lejaskalifornijas štatā, liecina ASV Ģeoloģiskā dienesta (USGS) sniegtā informācija.

Pēc Nacionālā seismoloģiskā dienesta datiem, tā bijusi reģionā spēcīgākā reģistrētā zemestrīce kopš datu apkopošanas sākšanas pirms 100 gadiem.

Zemestrīce nodarījusi postījumus ēkām, ceļiem un tiltiem. Tāpat sapostīti ūdens kanāli un sagāztas elektrolīnijas.

Daudzviet joprojām nav atjaunota elektroenerģijas padeve, traucēta arī ūdensapgāde un ievērojami apgrūtināta satiksme.

Kā pavēstīja Meksikas glābšanas dienesta pārstāvji, ASV un Meksikas robežpilsētā Mehikali, sabrūkot mājai, gājis bojā kāds vīrietis. Šajā pašā pilsētā vēl viens cilvēks zaudēja dzīvību, kad viņam uzgāzās brūkoša siena.