Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

63% Latvijas iedzīvotāju kapitāla pieaugumu gribētu deklarēt reizi gadā

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju jeb 63% vēlētos mainīt deklarēšanās kārtību par gūtajiem ienākumiem no kapitāla pieauguma, proti, kapitāla pieaugumu gribētu deklarēt reizi gadā, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

«SEB bankas» un «MindScan» veiktajā aptaujā arī atklājies, ka 13% Latvijas iedzīvotāju par ērtu un pieņemamu atzīst deklarēšanos ne biežāk kā reizi pusgadā, un tikai 9% no tiem, kas šobrīd klasificējas šī nodokļa maksāšanai, norāda, ka arī esošā sistēma ir pieņemama

No tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas šogad jau pārdevuši akcijas, ieguldījumu fondus vai parāda vērtspapīrus vai plāno to šogad vēl darīt, 29% zina, kā jāaprēķina gūtā peļņa un kapitāla pieauguma nodoklis, savukārt 66% nav interesējušies un nezina, kā tas darāms.

Savukārt 31% no tiem, kuri veikuši pārdošanas darījumus vai to plāno darīt, zina, cik bieži un līdz kuram datumam Valsts ieņēmumu dienestā ir jāsniedz deklarācija, savukārt augstais respondentu skaits, kas nav interesējušies vai nezina - 68% - liecina par to, ka deklarēšanās kārtība sabiedrības skatījumā ir pārāk sarežģīta un cilvēki to līdz galam neizprot, norāda aptaujas veicēji.

Arī jautājumā par nodokļa samaksu aptaujas dalībnieku sniegtais vērtējums liecina par to, ka steidzīgā izmaiņu ieviešana radījusi neskaidrības. Tikai 20% zina, kā jāveic nodokļa maksājums, savukārt 80% norāda, ka nav interesējušies un līdz ar to nezina.

Aptauja arī parāda, ka esošā deklarēšanās kārtība ietekmē ieguldījumu kultūru kopumā, jo 63% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka neplāno nākotnē iegādāties vai turpināt veikt darījumus ar vērtspapīriem, jo nevēlas tik bieži veikt deklarācijas procesu. 4% norāda, ka to nedarīs tik aktīvi, kā līdz šim, 6% norāda, ka ir liela varbūtība, ka to nedarīs vispār biežās deklarēšanas dēļ.