Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RS lūgs policijai izvērtēt kontrolieru incidentu ar «zaķi»

Uzņēmums «Rīgas satiksme» (RS) lūgs policijai izvērtēt incidentu [s:32415], žurnālistiem pēc tikšanās ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu sacīja RS vadītājs Leons Bemhens.

Viņš pastāstīja, ka notikušo filmējis arī viens no kontrolieriem ar savu mobilo telefonu. Arī šis ieraksts nosūtīts Valsts policijai.

Ušakovs teica, ka līdz ar budžeta grozījumiem pavasarī Rīgas dome izskatīs iespējas piešķirt finansējumu, lai nodrošinātu papildu pašvaldības policijas patruļas sabiedriskajā transportā. Tās gan palīdzētu kontrolieriem, gan uzraudzītu kārtību pilsētas transportā. Šādu patruļu skaits varētu sasniegt piecas vai sešas līdzšinējo divu vietā.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieks Juris Lūkass pastāstīja, ka kontrolieri pēc notikušā incidenta izsaukuši RPP ekipāžu uz notikuma vietu. Likumsargi, ierodoties notikuma vietā Raiņa bulvārī, konstatējuši, ka uz trotuāra guļ bezbiļetnieks, kurš pret kontrolieriem bijis agresīvs. Pašvaldības policisti pierakstījuši viņa liecību, un cietušais apgalvojis, ka nokritis pats.

Rīgas domē otrdien bija ieradies arī «Rīgas satiksmes» kontroles dienesta darbinieks Raimonds Akermanis, kurš pastāstīja, ka apmēram vienā laikā ar šo incidentu kontrolieriem Ķīpsalā vajadzēja atvairīt agresīvu bezbiļetnieku draudus un viņu mestās pudeles. Agrāk darba praksē kontrolieris vairākkārt piedzīvojis arī draudus ar ieroci.

«Gadījumā, ja es darbā zaudētu dzīvību, viss, ko saņemtu mana ģimene, būtu kompensācija 240 latu apmērā,» teica kontroles darbinieks.

Viņš sacīja, ka kontrolieriem regulāri jāveic policijas funkcijas, aizturot bezbiļetniekus līdz RPP ekipāžas ierašanās brīdim, kas jāgaida pat līdz 40 minūtēm.

Tāpat Akermanis pauda, ka liela daļa bezbiļetnieku nebaidoties ne no kontrolieriem, ne pašvaldības policijas, tāpēc pašvaldībai vajadzētu domāt, kā uzlabot soda naudas iekasēšanu no bezbiļetniekiem. Par to viņš vairākkārt klāstījis RS priekšniecībai, taču līdz šim tas rezultātus nav devis.

«Rīgas satiksmes» Kontroles daļas vadītājs Modris Jaunups norādīja, ka pagājušajā gadā saņemtas 443 sūdzības par kontrolieru darbu, taču tikai 41 no tām atzīta par pamatotām, 88 - par daļēji pamatotām, bet pārējās - par nepamatotām.

Viņš atzina, ka reizēm viens otrs kontrolieris savā darbā mēdzot reaģēt agresīvi, taču uzņēmums par to ir informēts. Kontrolieriem regulāri jāiziet atestācija, lai viņi varētu veikt darba pienākumus. Pērn 44 darbinieki divreiz nav izturējuši atestāciju un kontroliera darbu atstājuši.

Jau vēstīts, ka otrdien plašsaziņas līdzekļos internetā ievietots video fragments, kurā, pēc video autora vārdiem, redzams, ka «Rīgas satiksmes» kontroles dienesta darbinieki sit un spārda kādu bezbiļetnieku. Tas noticis 2.aprīlī gaišā dienas laikā pašā pilsētas centrā - Raiņa bulvārī.

Sliktas kvalitātes video redzams, ka vairāki atstarojošās vestēs tērpti kontrolieri stāv apkārt zemē gulošam cilvēkam un cenšas to piecelt. Sišana nav redzama.

Pēc tam arī redzams, kā viens kontrolieris ar mobilo tālruni nofilmē video autora automašīnu.