Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Māte paslēpj mirušu jaundzimušo

Pirms dažām dienām Limbažos atrasts miris zīdainis, kura māte no apkārtējiem centusies slēpt gan grūtniecību, gan bērna piedzimšanas faktu. Pašlaik notiek izmeklēšana par notikušā apstākļiem un policija lūdz iedzīvotājus neizdarīt pārsteidzīgus secinājumus par sievieti un viņas rīcību pirms noskaidrots, kas licis viņai slēpt faktu par gaidāmo mazuli, trešdien vēstī laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze».

Par grūtniecību visu tās laiku sieviete nevienam neko nav stāstījusi. Apkārtējie par to uzzinājuši tikai no izmaiņām viņas izskatā. Pat tad, kad grūtnieces vēders vairs neradīja šaubas par to, ka sieviete gaida bērnu, viņa pati šīs ziņas noliedza.

Ja kādam bija radušās šaubas, vai izmaiņas sievietes ārienē nav saistītas ar vienkāršu pieņemšanos svarā vai kādu veselības problēmu, tās pazuda tad, kad vienas dienas laikā sievietes vēders atkal kļuva krietni mazāks.

Kad darbā viņai jautāts par to, kur palicis bērns, sieviete atbildējusi, ka nekāda bērna nav bijis. Sievietes kolēģi, saprotot, ka kaut kas nav kārtībā, par gadījumu paziņoja policijai, kas uzsāka izmeklēšanu. Atklājās, ka sievietei patiešām nesen piedzimis bērns, taču kad mazuli atrada, viņš bija miris.

Policija apstiprina faktu par bērna nāvi. Valsts policijas pārvaldes Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma laikrakstam norādījusi, ka notiek izmeklēšana par notikušā apstākļiem un sievietes rīcības motīviem.

Limbažu sociālā dienesta vadītāja Vija Bebriša «Neatkarīgajai» pastāstīja, ka sieviete iepriekš nebija nonākusi sociālā dienesta redzeslokā, tāpēc ir grūti pateikt, kāpēc viņa slēpa savu grūtniecību. Tāpat nav iespējams vispārināt, kāpēc citas sievietes rīkojas līdzīgi – katrs gadījums ir jāizskata atsevišķi, jo sievietes lēmumus un uzvedību ietekmē ļoti daudzi dažādi faktori, vēstī laikraksts.