Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Purvciemā uzdarbojas vistu vanagu pāris

Purvciemā, daudzstāvu namu pagalmā, gaišā dienas laikā medījot manīts vistu vanagu pāris, vēstī laikraksts «Diena».

Lai arī vistu vanagus par neparastiem Rīgas viesiem dabas pētnieki nesauc, ornitologs Māris Strazds, aplūkojis Dienas atsūtītās fotogrāfijas, laikrakstam sacījis: «Simtprocentīgi droši nevar pateikt, bet tā izskatās pēc šogad būvētas vistu vanaga ligzdas. Patiesībā cilvēkiem ir ļoti paveicies — tā ir diezgan unikāla situācija, ja var vērot savā acu priekšā, kas notiek ligzdā.» Vistu vanagi parasti neizvēloties ligzdot vidē, kur nav daudz koku. Pēc fotogrāfijām viņš spriež, ka vistu vanaga tēviņš ir krietni vecāks par mātīti.

Vienā no daudzstāvu mājām dzīvojošais Aigars «Dienai» teicis — vistu vanagu pāris izveidojies aptuveni pirms mēneša.

Ornitologs tāpat norādījis, ka vistu vanagi citas dzīvas radības, izņemot par sevi mazākus putnus, neaiztiek.

Strazds stāsta, ka vistu vanagi uz dzīvi Rīgā pārcēlušies aptuveni pirms 30 gadiem. Tieši kādēļ, pateikt diezgan grūti, iespējams, plēsīgie putni saprata, ka pilsētā viegli var tikt pie omulīgajiem, pie briesmām nepieradušajiem baložiem, turklāt tur atšķirībā no dabīgā biotopa meža viņus nevajā cilvēki ar ieročiem.

Pēdējā desmitgadē vistu vanagu skaits Latvijas mežos krietni samazinājies, bet par Rīgu to nevar teikt. Viens no iemesliem ir mežu izciršana, raksta «Diena».