Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Swedbank» šefs: banku problēmās vainojamas tikai pašas bankas

«Swedbank» vadītājs Latvijā Māris Mančinskis intervijā izdevumam «Bizess&Baltija» atklāj, ka bankas pašas vainojamas to finansiālajās problēmās.

«Banka — tas ir bizness. Katrā biznesā vadītāji cenšas izstrādāt plānus, izdarīt tirgum atbilstošas prognozes, novērtēt riskus utt. Latvijas bankas savos aprēķinos kļūdījās, līdzīgi kā lielākā daļa [banku] visā pasaulē. Tās atbild par savām kļūdām, ciešot milzīgus zaudējumus,» — tā Mančinskis.

«Kredītiestādes pieļāvušas daudz kļūdu. Piemēram, makroekonomikas attīstība Latvijā vērtēta pārāk optimistiski. Varēja katra no bankām piebremzēt un uzņemties mazākus riskus. Cita kļūda — bankas kā faktu uztvēra to, ka kredītņēmējs līdz galam saprot, ko dara,» intervijā sacījis bankas vadītājs.

«Swedbank» šefs stāsta, ka patlaban jau ir par vēlu runāt par to, ko vajadzēja darīt pirms diviem trīs gadiem. «Svarīgi atcerēties, kas noticis.»