Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā par apkuri martā jāmaksā par 14 % mazāk

Rīdziniekiem par piegādāto siltumu mājokļos martā būs jāmaksā vidēji par 14% mazāk nekā februārī, portālu «Apollo» informēja uzņēmumā «Rīgas siltums».

Rīgā vidējā āra gaisa temperatūra martā bija +0,4 grādi, kas ir par 4,6 grādiem augstāka nekā februārī, kad tā bija -4,2 grādi. Savukārt norēķinu periods martā bija par trim dienām garāks nekā februārī. Abu šo faktoru ietekmē izrakstīto rēķinu summa martā ir vidēji par 14% mazāka nekā februārī.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada martu, izrakstītie rēķini šā gada martā ir vidēji par 30% mazāki, kas saistīts ar siltumenerģijas tarifa samazinājumu šajā apkures sezonā.

Tomēr «Rīgas siltums» atgādina, ka dažādā siltumenerģijas patēriņa dēļ iedzīvotājiem rēķini var atšķirties. Siltuma patēriņu ietekmē mājas norobežojošo konstrukciju  siltumtehniskie rādītāji – mājas, jumta, bēniņu, pagrabtelpu siltinājums, logu un durvju stāvoklis, kā arī pēc apsaimniekotāju pieprasījuma ieregulētais režīms modernajos individuālajos siltummezglos.