Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kampars: bankas gatavas izvērst biznesa kreditēšanu

Valdības īstenoto pasākumu rezultātā Latvijas ekonomika ir stabilizējusies, tādēļ Latvijas lielākās komercbankas ir gatavas izvērst biznesa kreditēšanu. To ekonomikas ministram Artim Kamparam (JL) atzinuši Latvijas lielāko Latvijas komercbanku vadītāji, informē ministra pārstāvis Sandris Sabajevs.

«Ekonomikas atveseļošanās nav iedomājama  bez straujākas aprites atjaunošanās tās asinsritē – kreditēšanas jomā. Esmu gandarīts, ka ar Latvijas lielāko komercbanku vadītājiem esam vienisprātis par nepieciešamību atbalstīt konkurētspējīga biznesa projektus,» norāda ministrs.

Tikšanās laikā banku pārstāvji atzinīgi vērtēja līdzšinējo sadarbību ar valsts uzņēmumu «Latvijas Garantiju aģentūra» (LGA), jo «valdība ir atradusi pareizo pieeju reālas palīdzības sniegšanai biznesam.»

Kampars atzinis, ka gada laikā LGA kļuvusi par būtisku instrumentu uzņēmēju atbalstam, sniedzot garantijas kredītu restrukturizācijai un eksporta darījumiem.

Tikšanās laikā ministrs informēja banku vadītājus, ka LGA ir gatava uzņemties potenciālo biznesa projektu priekšizpēti, sniedzot atzinumu par iespējamo valsts garantijas piešķiršanu pirms projekta iesniegšanas bankā. Banku vadītāji atzinīgi izteicās par šādu valsts iniciatīvu, atzīmējot, ka tas ļaus bankām pilnvērtīgāk izvērtēt iesniegtos projektus kredīta piešķiršanai.

Tāpat banku vadītāji kā vienu no būtiskākajiem valsts uzdevumiem uzņēmējdarbības vides uzlabošanā atzīmēja nepieciešamību pēc iespējas ātrāk pieņemt jauno Maksātnespējas likumu – lai panāktu ātrāku grūtībās nonākušu uzņēmumu aktīvu atgriešanos tirgū.

Tikšanās laikā ar banku vadītājiem ministrs arī vienojās kopā strādāt pie jauno uzņēmēju atbalsta un konsultēšanas uzņēmējdarbības pamatos, jo gan valstij, gan bankām jau ir iestrādes šajā  jomā, tāpēc būtu lietderīgi šīs aktivitātes savstarpēji koordinēt.