Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauno apvienību LSDSP ar sadarbības partijām varētu dibināt jau maija vidū

Jaunās apvienības dibināšana, par kuru trešdien paziņoja Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP), varētu notikt jau maija vidū.

Šādās prognozēs ar aģentūru BNS dalījās LSDSP priekšsēdētājs Jānis Dinevičs, norādot, ka par iespējamo sadarbību vēl jālemj pārējām četrām partijām, ar kurām kopīgi šī ideja tapusi.

Par dalību jaunajā apvienībā bez LSDSP vēl spriedīs bijušā eiroparlamentārieša Guntara Krasta vadītā apvienība «Libertas.lv», kuras sastāvā ietilpst partija «Mūsu zeme», Sociālā taisnīguma partija, kā arī Pensionāru un senioru partija. Vēl jaunajai organizācijai plānots piesaistīt Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības prezidenta Agra Sūnas vadīto partiju «Latvijas kustība «Solidaritāte»».

Dinevičs pagaidām neminēja, vai ar potenciālajiem partneriem jau pārrunāti nosacījumi Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta veidošanai, uzsverot, ka vispirms jāvienojas konceptuāli par sadarbību.

Līdz ar to LSDSP līderis arī atzina, ka iespējamā sadarbība ar jaunveidoto partiju apvienību «Vienotība» vairs netiek izskatīta.

«"Vienotība» jau ir formulējusi, kas un kā tai ir vajadzīgs,» teica politiķis, arī atsaucoties uz apvienības minēto par tikai pāris kandidātu vietām, ko varētu atvēlēt «Vienotībā» neesošajām, bet sadarbības līgumus noslēgušajām partijām.

«Mums šāda pozīcija nav pieņemama, līdz ar to veidojam jaunu apvienību ar citiem uzdevumiem,» paskaidroja Dinevičs, uzsverot, ka jaunās apvienības galvenie mērķi būs darba devēju un darba ņēmēju interešu aizstāvība.

Jau vēstīts, ka sestdien viesnīcā «Radisson SAS Daugava» norisināsies LSDSP kārtējais kongress, kurā partija lems par tās iespējamo dalību jaunas apvienības izveidē.

Šis būs jau 42. LSDSP kongress, un sanāksmē sociāldemokrātu vadība uzstāsies arī ar pārskatiem par padarīto pagājušajā gadā.

Par jaunas politiskās apvienības iespējamo izveidi un LSDSP dalību tajā ziņos partijas priekšsēdētājs Jānis Dinevičs. Pēc šīs informācijas sekos kongresa balsojums, kas noteiks partijas pozīciju par LSDSP iesaistīšanos jaunajā organizācijā.

Sanāksmē plānots arī apstiprināt potenciālās politiskās apvienības «Sociālās atbildības memorandu», kas ir šo piecu partiju līdzšinējās konsultācijās sagatavots dokuments.

Ziņots arī, ka iepriekš LSDSP publiskajā telpā tika minēta kā iespējamā jaunveidotās apvienības «Vienotība» sadarbības partnere, ar kuru sarunas risinot tās sastāvā esošā un parlamentārieša Aigara Štokenberga vadītā partija «Sabiedrība citai politikai».