Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kas nekait spēlēt hokeju Rīgā?

Šādu jautājumu gribējās uzdot, kad biju pārlasījis Balašihas HK MVD bēdu stāstu par komandu, kas nevienam nav vajadzīga.

Vēl esot Rīgā, kad MVD spēlēja pret «Dinamo», Balašihas kluba prezidents Mihails Tjurkins ar baltu skaudību vēroja atmosfēru «Arēna Rīga». Varbūt tobrīd viņš cerēja, ka «miličiem» tik jātiek Gagarina kausa pusfinālā un tad arī Balašihas arēnā tribīnes būs pilnas, taču...

Visai amizanti izklausījās krievu miliča dziedātā Latvijas himna (uzskatu, ka himna ir jādzied tikai konkrētās tautas pārstāvim), bet «bobiks», no kura pirms spēles laukā lēca hokejisti, drīzāk uzbūra kādu ainiņu no «Sasisto lukturu ielām». Un tomēr... Cilvēki cenšas, bet atdeves nav.

«Mēs nejūtam, ka spēlētu mājās,» sērīgi novelk Tjurkins. «Rodas iespaids, ka HK MVD ir Balašihas slogs, no kura jātiek vaļā. Pilsētā nav mūsu komandas reklāmu. Vietējā televīzijā nav pat fragmentu no mūsu mājas spēlēm. Bet arēnā nav komfortablu apstākļu skatītājiem... Mums jāatvainojas pretiniekiem par slikto ledus kvalitāti un jāmaksā līgai sodi par slikti redzamajām līnijām.»

Arī krievu žurnālisti piekrīt kluba prezidentam, jo novērojumi apstiprina, ka Balašihā par hokeja komandu zina tikai tie līdzjutēji, kas aizstaigā līdz arēnai. Lai gan arī pie arēnas aicinājumu uz HK MVD spēlēm nav, toties ikviens tiek informēts, ka 29. aprīlī gaidāms Šuras un «Otpetije mošeņņiki» koncerts. Esmu gatavs saderēt, ka Metu Elisonu un Filipu Novaku labāk zina Rīgā, nekā Balašihā.

Ja «Dinamo» nav apmierināti ar «Arēnas Rīga» piedāvātajiem nosacījumiem un pirms jauna līguma slēgšanas spēlē uz jūtām, tad Balašihā viss notiek ar Krievijas plašo vērienu un attiecības starp klubu un arēnu raksturo viens vārds – karš. Turklāt visos līmeņos. KHL vadība arvien uzliek sodus klubam un aicina arēnu sadarboties ar hokeja komandu, taču pozitīvas izmaiņas tā arī nav izdevies sagaidīt. HK MVD joprojām ir ķīlnieki savā mājas arēnā.

Un tas notiek Maskavas apgabala pilsētā, kurā ir nepilni 200 000 iedzīvotāju un kā galvenie apskates objekti tiek minēti trīs kādreiz slavenu cilvēku mājas, viens muzejs, radio tornis un... Balašihas arēna.

Pilsētā ir trīs kinoteātri un sešas bibliotēkas. HK MVD spēlē Gagarina kausa pusfinālā, taču piepildīt 6000 skatītāju vietām paredzēto arēnu neizdodas.

Tikmēr Rīgā līdz šim tikai vienreiz gadījies satikt cilvēku, kurš nezina, kas ir Miķelis Rēdlihs. Ņiživija un Masaļska milzīgie plakāti pie arēnas uzreiz liek skaidri saprast, ka te vīri spēlē hokeju. Par komandas līdzjutējiem nemaz nav vērts piebilst.  

Protams, neviens jau nevēlas būt princis nodilušās pastalās, bet gribas taču apzināties, ka tas, ko tu dari, kādam ir vajadzīgs.