Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vecpilsētā un Rīgas parkos patrulēs Jātnieku policija

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja atbalstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes ieceri atjaunot Jātnieku policijas patrulēšanu Vecpilsētā un Rīgas parkos.

Iecere paredz izveidot maršrutus ar laika grafikiem patrulēšanai Rīgas pilsētas centrā, parkos, Vecrīgā un Rīgas pludmalēs, informē Rīgas domē.

Jātnieku patruļas galvenais mērķis būs pārraudzīt kārtības ievērošanu, novērst iespējamus noziedzīgos nodarījumus, aizturēt sabiedriskās kārtības un likuma pārkāpējus, kā arī vairot uzticību policijai iedzīvotāju acīs. Šīs patruļas būs labi pamanāmas, kas ne tikai palielinās drošību, bet, kā atzīmēja komitejas deputāti, izraisīs pozitīvas emocijas Rīgas iedzīvotājos un pilsētas viesos, īpaši bērnos, kā arī cels prestižu un atpazīstamību kā policijai, tā pilsētai kopumā.

«Vecrīgā un pilsētas publiskajās atpūtas vietās iedzīvotājiem un Rīgas viesiem būs daudz patīkamāk redzēt smaidīgu policistu uz zirga, nevis policijas patruļmašīnu ar ieslēgtām bākugunīm,» sacīja komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (LPP/LC).

Šobrīd policijas rīcībā ir seši zirgi, kas ir īpaši apmācīti nebaidīties no pilsētas trokšņiem un atrasties cilvēku vidū. Paredzams, ka patrulēšana tiks uzsākta maija vidū.