Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV karavīrs policijā Ventspilī nonāk pēc atpūtas krodziņā

Ventspilī nesen kāds ASV karavīrs, kurš iesaistīts sagatavošanās darbos vasarā paredzētajās starptautiskajās mācībās, pēc vārdu pārmaiņas ar policiju nonācis iecirknī.

Aizsardzības ministra biroja vadītājs Airis Rikveilis aģentūrai BNS apstiprināja, ka ministrija ir informēta par ASV karavīra starpgadījumu ar Ventspils pašvaldības policiju, kura dēļ karavīrs nogādāts policijas iecirknī personas noskaidrošanai.

Notikušā apstākļus Rikveilis nevēlējās komentēt, vien norādīja, ka ministrijas rīcībā ir gan policijas versija, gan ASV puses versija par notikušo. Katrā ziņā notikušais ir vērtējams kā maznozīmīgs.

Pēc aģentūras BNS rīcībā esošās informācijas, ASV karavīrs ar saviem biedriem pēc pasēdēšanas krodziņā pastaigājies pa Ventspili, līdz pie viņiem piebraukusi pašvaldības policija. Vienam no karavīriem notikusi neliela asu vārdu pārmaiņa ar policistiem, un likumsargi nolēmuši militāristu nogādāt iecirknī personas noskaidrošanai.

Ventspils pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs aģentūrai BNS apstiprināja, ka policijā bija fiksētas aizdomas par iespējamu likumpārkāpumu, tāpēc ASV militārpersona aizturēta un pēc personas noskaidrošanas nodota tālāk Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem. Konkrēti par kādu pārkāpumu kareivis aizturēts, Arājs atturējās stāstīt.

Jau ziņots, ka jūnijā Baltijas jūrā, tostarp Latvijas teritoriālajos ūdeņos, notiks ikgadējās starptautiskās jūras spēku mācības «BALTOPS». Tajās piedalīsies gan NATO, gan vairākas alianses sadarbības programmas «Partnerattiecības mieram» dalībvalstis.

Mācībās būs iekļauts arī sauszemes vingrinājums, kas notiks Ventspils novadā. ASV bruņotie spēki pirmo reizi Latvijā Baltijas jūrā izkraus tehniku un izsēdinās personālu krastā. Jau ilgāku laiku Ventspils pusē ASV karavīri labiekārto ceļus un laukumus mācību nodrošināšanai.

Arī agrāk NATO valstu karavīri iekļuvuši starpgadījumos, uzturoties Latvijā. Aģentūras BNS arhīvā atrodama ziņa, ka 2006.gada novembra beigās pāris dienu pirms Rīgā paredzētās NATO galotņu sanāksmes kādā Vecrīgas izklaides vietā noticis incidents starp diviem NATO karavīriem un vietējiem iedzīvotājiem.

Toreiz visu iesaistīto institūciju pārstāvji plašākus komentārus nesniedza. Zināms vien tas, ka konflikts noticis starp kāda restorāna apmeklētājiem un apsargiem. Starp apmeklētājiem bijuši arī divi NATO karavīri.