Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Diriģenta Sirmā aplaupītājam prasa piemērot 11 gadu cietumsodu

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā pirmdien plānots pasludināt spriedumu krimināllietā pret iepriekš trīs reizes sodīto 1982.gadā dzimušo Hariju Fučedži, kurš apsūdzēts par diriģenta Māra Sirmā un kādas jaunietes aplaupīšanu.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, šodien lietas izskatīšana pēc būtības ir pabeigta.

Prokurore tiesas debatēs apsūdzēto pieprasījusi sodīt ar desmit gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju, piemērojot viņam arī policijas kontroli uz trim gadiem, taču, tā kā saskaņā ar lietas materiāliem šīs laupīšanas Fučedži izdarījis iepriekš noteiktā nosacītā brīvības atņemšanas soda pārbaudes laikā, apsūdzība lūgusi vīrieša sodam pieskaitīt arī vīrieša iepriekš reāli neizciesto viena gada brīvības atņemšanu. Līdz ar to pēc sodu saskaitīšanas valsts apsūdzības ieskatā Fučedži cietumā būtu jāpavada 11 gadi.

Pats apsūdzētais savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos atzīst daļēji. Ko Fučedži atzīst un ko nē, tiesā aģentūrai LETA neizdevās uzzināt, jo lieta izskatīta slēgtās sēdēs.

Kā ziņots, iepriekš dažādu iemeslu dēļ lietas izskatīšana tika vairākkārt atlikta, turklāt līdz šodienai apsūdzības daļu, kurā par cietušo atzīts Sirmais, tiesa pēc būtības vēl nemaz nebija sākusi skatīt.

Lieta tika izskatīta aiz slēgtām durvīm, jo cietušais Sirmais ir sabiedrībā pazīstama persona, par kuru pastiprināti interesējas masu mediji, tāpēc diriģents nevēlējās, lai fakti par vardarbību pret viņu tiktu publiskoti, iepriekš norādīja cietušā pārstāvis advokāts Ivo Klotiņš.

Kā ziņots, Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Ludmila Turkovska 2009.gada maija beigās Fučedži uzrādīja apsūdzību pēc Krimināllikuma 176.panta 3.daļas - par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, ja šī laupīšana izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi laupīšanu.

Minētais likuma pants vainīgo personu paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Vīrietis tiek apsūdzēts par divām nozieguma epizodēm. Viena no tām ir par Sirmā aplaupīšanu, bet otra - par kādu laupīšanu, kas izdarīta 2009.gada 21.februārī.

Apsūdzētais jau agrāk tiesāts par laupīšanām un zādzībām, un šos jaunos likumpārkāpumus viņš izdarījis pārbaudes laikā, ko spriedumā noteikusi tiesa. Šī persona pēdējo reizi ar nosacītu brīvības atņemšanu notiesāta 2008.gada septembrī, iepriekš informēja tiesa.

Vīrietim kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, kurā viņš atrodas jau kopš pērnā marta vidus, kad policija viņu aizturēja. Policija uzskata, ka uzbrukums Sirmajam noticis laupīšanas nolūkā un aizturētā persona ar diriģentu iepriekš nebija pazīstama.

Pēc policijas sākotnēji sniegtās informācijas, uzbrukums diriģentam notika 2009.gada 1.martā, kad kādas personas klauvēja pie Sirmā dzīvokļa Bruņinieku ielā durvīm. Kad diriģents tās atvēra, viņš saņēma sitienu pa galvu.

Saskaņā ar policijas iepriekš sniegto informāciju dzīvoklī iekļuva laupītāji, kuri nozaga dažādus priekšmetus un naudu. Cietušais ar galvas un sejas traumu tika nogādāts slimnīcā.

Policijas darbiniekiem cietušais paziņoja, ka viņam nolaupīts portatīvais dators un nauda.