Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Voins: reģionos iecirkņi dzīvo kā leiputrijā

Valsts policijas (VP) priekšnieks Valdis Voins uzskata, ka daļa reģionu iecirkņu dzīvo izšķērdīgi un tas jāmaina.

Voins piektdien iekšlietu sistēmas darbinieku konferencē, komentējot degvielas un citām vajadzībām paredzētu līdzekļu izlietojumu, paziņoja, ka pirms pāris dienām ticies ar saviem padotajiem reģionālo pārvalžu priekšniekiem, ar kuriem pārrunāts šo līdzekļu pēdējo triju mēnešu izlietojums. Jau tad saruna ar padotajiem izvērtusies diezgan skarba, un arī Voins piektdien konferencē pacēla balsi, pieskandinot plašo konferenču zāli.

«Katram reģionam un iecirknim ir jāsāk ar savu, jo naudas lāde, no kurienes nauda nāk, ir visiem viena. Ja mēs vairāk pieliekam vienai pozīcijai, paliek mazāk citai pozīcijai, kas attiecas uz komunālajiem maksājumiem, degvielas iegādi un automašīnu remontiem,» viņš sacīja.

«Kā tad tas tā nākas, ka vienāda lieluma iecirknis ar vienādu darbinieku skaitu patērē elektrību tieši divarpus reižu vairāk nekā blakus rajonā tieši tāds pats iecirknis ar tādiem pašiem parametriem? Tāda ir tā pieeja reģionos - gan jau gada beigās kaut ko iedos un tos parādus nosegs, kā tas bija šogad,» sašutis bija VP priekšnieks.

Tāpēc Voins aicināja katru padoto, pirms kritizēt citus, vispirms paskatīties uz sevi. «Ja vienkāršs iecirknis patērē mums 900 latu elektrībā un tajā pašā mēnesi 800 latu par apkuri - nu, atvainojiet, tāda leiputrija nevar vairs turpināties,» viņš uzsvēra.

Arī attiecībā uz degvielas patēriņu reģionu priekšniekiem ir uzdots kontrolēt, kādas ir patērētās degvielas normas.

«Pirmām kārtām mēs esam uzdevuši reģionu priekšniekiem visu līdzekļu menedžēšanu un katru nedēļu sniegt pārskatu. Patiesībā no tā mēs varam rēķināties, vai varam nopirkt papildu degvielu vai nevaram, vai varam saremontēt auto vai nevaram. Atsevišķos reģionos, piemēram, Latgalē, izdevumi vidējie uz katru strādājošo ir nesalīdzināmi augstāki nekā Rīgā,» klāstīja Voins.

«Naudas nebūs, un mums jādzīvo ar tiem līdzekļiem, kādi ir un, ja ir paredzēts degvielu liet satiksmes uzraudzības automašīnās, tad tajās ir jālej, nevis jātērē kaut kādām administratīvām darbībām. Tā ka sāksim, kolēģi, no darbībām pie sevis un pakontrolēsim. Ja būs ietaupītie līdzekļi, mēs tos reģioniem novadīsim,» nobeigumā teica Voins.