Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ģenerālprokuroru lūdz pārbaudīt Repšes parādsaistības

Saeimas deputāts Māris Kučinskis (TP) vērsies pie ģenerālprokurora Jāņa Maizīša, lūdzot viņu pārbaudīt, vai finanšu ministrs Einars Repše (JL) neatrodas interešu konflikta situācijā, [s:32482], informē Tautas partija.

«Pēdējā laikā sabiedrībā ir pievērsta pastiprināta uzmanība amatpersonu lielajām parādsaistībām, kas rada bažas par iespējamu amatpersonu ietekmējamību. Pārbaudot E.Repšes kunga darījumus, sabiedrībai tiks radīta pārliecība, ka ministra lielās parādsaistības nerada ietekmi uz ministra pieņemtajiem lēmumiem un līdz ar to neapdraud Latvijas finanšu sistēmas uzticamību,» savu lūgumu paskaidro Kučinskis.

Iesniegumā Maizītim Kučinskis norāda, ka no publiski pieejamās deklarācijas daļas nav iespējams iegūt informāciju, kurām personām Repše lielās naudas summas ir parādā. Līdz ar to Ģenerālrpkutratūra tiek aicināta izvērtēt, vai finanšu ministrs neatrodas interešu konflikta situācijā, jo nav izslēgts, ka Repšem ir parādsaistības pret tādām fiziskām vai juridiskām personām, attiecībā uz kurām viņš kā finanšu ministrs ir pieņēmis lēmumus.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datu bāzē pieejamo valsts amatpersonas deklarāciju finanšu ministra parādsaistības pagājušajā gadā bijušas 901 691,3 latu. Amatpersonas deklarācija parāda, ka Repšes regulārie ienākumi, kas ietver algu, pabalstus un kompensācijas, nav lielāki par 2222 latiem, savukārt ikmēneša maksājumi par kredītu (pamatsummas atmaksa un procentu maksājumi) ir 2,78 reizes lielāki un sasniedz 6179 latus. Tāpat Repšem, saskaņā ar deklarēto, jāuztur četri nekustamie īpašumi un četri transportlīdzekļi, viena lidmašīna un jāatmaksā vēl viens aizdevums.

Saskaņā ar likumu «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» amatpersonai ir pienākums informēt augstāku amatpersonu vai institūciju par iespējamo interešu konfliktu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kas amatpersonas deklarācijas pārbaudes gaitā būtu tiesīgs pieprasīt un saņemt informāciju, lai pārliecinātos par interešu konflikta neesamību, ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, tāpēc Kučinskis vērsās pie Ģenerālprokuratūras kā neatkarīgas institūcijas, norāda partija.