Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IeVP arodbiedrība pagaidām protestu nerīkos

Pēc tikšanās ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) amatpersonu un darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem IeVP priekšnieks ģenerālis Visvaldis Puķīte pieņēmis lēmumu vērsties valdībā ar lūgumu piešķirt iestādei papildu finansējumu aptuveni 400 000 latu apmērā, tikmēr arodbiedrība gaida tikšanos ar tieslietu ministra pienākumu izpildītāju Uldi Auguli (ZZS) un protesta akciju pagaidām sola neorganizēt.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Valentīna Maļcāne, šonedēļ telefoniski ir pieteikta vizīte arī pie tieslietu ministra pienākumu izpildītāja Ulda Auguļa (ZZS). Pagaidām gan no ministrijas neesot ziņu, kad šī tikšanās varētu notikt. Tāpat arī šodien Augulim plānots nosūtīt vēstuli, kurā lūgts panākt IeVP 23.martā izdotā rīkojuma par desmit piespiedu bezalgas atvaļinājuma dienām atcelšanu.

Kā aģentūra LETA uzzināja IeVP, gan Puķīte, gan arodbiedrības pārstāvji pēc šodien notikušās tikšanās bijuši gandarīti, jo risinājies konstruktīvs dialogs.

Pārrunāt IeVP darbinieku rīcību, ja līdz šā gada 1.maijam netiks atcelts lēmums, kas paredz darbiniekiem doties desmit dienu piespiedu bezalgas atvaļinājumā, šodien pie Puķītes bija ieradušies vairāki arodbiedrības pārstāvji.

Iļģuciema cietuma kapelāne Rudīte Losāne Puķītem norādīja, ka «šis ir sauciens no bezizejas». «Dienišķā maize pienākas gan ieslodzītajam, gan cietuma darbiniekam. Šobrīd mēs rūpējamies, lai ieslodzītie būtu siltumā, aprūpēti un paēduši, taču darbinieki paši dzīvo ļoti trūcīgi,» sacīja Losāne. Viņa atzīmēja, ka «cietums ir īpaša darba vieta un, ja darbinieks būs nepaēdis un nepārtraukti domās, kā samaksāt dzīvokļa īri, tas atspoguļosies viņa uzvedībā un to sajutīs arī ieslodzītais».

Valmieras cietuma Drošības un uzskaites daļas galvenā inspektore Tatjana Ļudvikova pauda satraukumu, ka niecīgā atalgojuma dēļ no darba aiziet labākie un pieredzējušākie darbinieki. Savukārt, ja tiek pieņemti jauni darbinieki, paiet ilgs laiks, kamēr viņus apmāca un viņi ir spējīgi patstāvīgi strādāt.

Rīgas Centrālcietuma Administratīvās un personāla daļas galvenā inspektore Valentīna Maslija sacīja, ka daudzi uzraugi, lai uzturētu savu ģimeni, strādā divās un trijās darba vietās. «Kaut arī valstī ir bezdarbs, nav tā, ka cilvēki šurp skrien strādāt. Kad uzzina, kāda alga, atsakās. Bet vairāki, kas būtu ar mieru, nevar iziet medicīnisko pārbaudi veselības stāvokļa dēļ,» piebilda Maslija.

Iļģuciema cietuma Drošības un uzskaites daļas priekšniece Tatjana Čaika izteica nožēlu par darba apstākļiem - telpās nav bijis remonts. Tāpat darbinieks nevarot sev atļauties neko lieku, piemēram, pat tik nepieciešamu lietu, kā veselības apdrošināšanas polisi.

Arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Maļcāne sacīja, ka viņa zinot ne vienu vien IeVP darbinieku, kurš, piemēram, no Ziepniekkalna uz darba vietu Rīgas Centrālcietumā dodas kājām, jo tā mēnesī var ietaupīt 36 latus uz sabiedriskā transporta rēķina. «Cilvēkiem nav stimula strādāt,» sacīja Maļcāne.

Kā ziņots, lai IeVP pietiktu finanšu līdzekļu funkciju nodrošināšanai līdz šā gada beigām, 23.martā izdots rīkojums, kas paredz darbiniekiem desmit dienas doties piespiedu bezalgas atvaļinājumā.

Tikmēr IeVP amatpersonu un darbinieku arodbiedrība šonedēļ pieprasīja atcelt šo lēmumu, pretējā gadījumā draudot no 1.maija apstādināt cietumu funkciju izpildi.