Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

BKUS pārtraukusi darba attiecības ar korupcijas skandālā iesaistīto Lisenko

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) šonedēļ uz savstarpējas vienošanās pamata pārtraukusi darba attiecības ar korupcijas skandālā iesaistīto slimnīcas saimniecības direktoru Aivaru Lisenko.

BKUS sabiedrisko attiecību vadītāja Romēna Namniece aģentūrai BNS apstiprināja, ka Lisenko slimnīcā nestrādā kopš 7.aprīļa.

Vienošanās starp slimnīcas vadību un Lisenko panākta, neraugoties uz slimnīcas saimniecības direktoram labvēlīgo tiesas spriedumu. Tiesa iepriekš apmierināja Lisenko iesniegto prasību par darba tiesisko attiecību uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu un atjaunošanu amatā.

BKUS slimnīcas saimniecības direktoru no amata iepriekš atbrīvoja, pamatojoties uz Darba likuma pantu, kas paredz, ka darba devējs var pārtraukt darba attiecības ar darbinieku, ja tas, veicot savus pienākumus, ir rīkojies pretēji labiem tikumiem un šāda rīcība nav savienojama ar darba tiesisko attiecību turpināšanu.

Namniece arī norādīja, ka vēl joprojām turpinās tiesvedība par slimnīcas valdes locekļa Arņa Kramzaka atbrīvošanu no amata. Viņa paskaidroja, ka slimnīcas valde vēlējusies viņu atbrīvot no amata, pamatojoties uz to pašu Darba likuma pantu, kurš izmantots Lisenko gadījumā.

Pret to iebildusi slimnīcas arodbiedrība, kuras biedrs ir Kramzaks, pieprasot šo jautājumu risināt tiesas ceļā.

Jau vēstīts, ka BKUS korupcijas lietā iesaistītās amatpersonas no apcietinājuma ir atbrīvotas.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) runasvīrs Andris Vitenburgs iepriekš pastāstīja, ka šajā kriminālprocesā iegūtie pierādījumi ir nostiprināti un nav nepieciešamības aizdomās turētajiem piemērot apcietinājumu. Līdz ar to četrām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) lietā aizdomās turētajām personām KNAB izmeklētājs atbilstoši Kriminālprocesa likuma prasībām ir grozījis tiesas piemēroto apcietinājumu pret vieglāku drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

KNAB pagājušā gada 22.oktobrī sāka kriminālprocesu par iespējamiem noziegumiem, kas pastrādāti laikā no 2007. līdz 2009.gadam saistībā ar publiskajiem iepirkumiem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vajadzībām.

Kriminālprocesa ietvaros aizturētas piecas personas - divas par iepirkumiem atbildīgās slimnīcas amatpersonas un trīs privātpersonas. Tiesa piemēroja apcietinājumu divām lietā iesaistītajām slimnīcas amatpersonām - slimnīcas saimniecības direktoram Aivaram Lisenko un slimnīcas iepirkumu komisijas loceklim, slimnīcas valdes loceklim Arnim Kramzakam. Apcietinājums noteikts arī divām privātpersonām - «Projektu vadības un attīstības biroja» valdes loceklim Raitim Mūrniekam un SIA «Pamats» valdes loceklim Aleksandram Kreiceram.

Piektā aizturētā persona bija Kramzaka sieva, taču viņu KNAB apcietināt nelūdza.

Aizturētie tika turēti aizdomās par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu, kukuļdošanu, komerciālo uzpirkšanu, dokumentu viltošanu un krāpšanu.