Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Zeņit» galvenais treneris Spaleti, iespējams, iesaistīts korupcijas skandālā

Pašreizējais Krievijas futbola kluba Sanktpēterburgas «Zeņit» galvenais treneris Lučāno Spaleti varētu būt iesaistīts lielākajā skandālā Itālijas sporta vēsturē 2006.gadā, kad vairāki slaveni valsts futbola klubi tika apsūdzēti neatļautos mēģinājumos ietekmēt futbola maču rezultātus.

Kā vēsta Itālijas izdevums «Football-Italia», pēc galvenā skandāla vaininieka - toreizējā Turīnas «Juventus» ģenerāldirektora Lučāno Modži - iniciatīvas šajā

lietā kļuvušas zināmas jaunas detaļas.

2006.gadā Modži, kurš ar sava drauga Paolo Bergāmo palīdzību organizēja «pareizo» tiesnešu nozīmēšanu uz «Juventus» komandas spēlēm Itālijas A sērijas čempionātā, atkāpās no amata, bet Turīnas vienībai, kas tika nosūtīta uz B sēriju, tika atņemti divi valsts čempiones tituli.

Savukārt vēl četras komandas - «AC Milan», Romas «Lazio», «Reggina» un Florences «Fiorentina» - saņēma nedaudz maigākus sodus. Šīs vienības savu vietu A sērijā saglabāja, tomēr sezonu sāka ar atņemtiem punktiem.

Jauna noklausīšanās šajā lietā notiks 13.aprīlī.

Kā atzina Modžo advokāts Paolo Trofīno, šis skandāls vēršas plašumā, jo pēc jaunu telefona sarunu ierakstu publiskošanas kļuvis zināms, ka daudzu citu komandu direktori rīkojās tieši tāpat kā Modžo.

Noskaidrojies, ka Spaleti, kurš 2005.gadā bija «Udinese» komandas galvenais treneris, arī veica pārrunas ar Bergāmo.

«Ja nenotiks nekas negaidīts, tad esmu jums izvēlējies divus līnijtiesnešus, kuri mūsu uztverē ir paši labākie, tāpēc jūs esat pilnībā aizsargāti,» izdevums «Football-Italia» pārpublicējis Bergāmo sarunu ar Spaleti.

Šīs sarunas beigās Bergāmo novēl veiksmi Spaleti, sarunu beidzot ar frāzi: «Aiziet, mēs varam to izdarīt.»

«Galvenais apsūdzības punkts ir tāds, ka Modži bija organizācijas vadītājs, tomēr tagad ir redzams, ka daudzi citi klubu vadītāji izmantoja Bergāmo pakalpojumus,» izteicās Trofīno.

«Ņemot vērā jaunos materiālus, svarīga ir ne tikai šīs lietas procesuālā puse, bet arī morālā,» piebilda Trofīno.

Kā ziņots, pagājušā gada decembrī bijušajam «Juventus» prezidentam Antonio Džiraudo tika piespriests trīs gadus ilgs cietumsods par līdzdalību šajā skandālā.

Bijušie kluba «Juventus» treneri Ticiāno Pjēri un Paolo Dondarīni saņēma attiecīgi divu gadu un četru mēnešu un divu gadu ilgus cietumsodus, bet bijušais tiesnešu savienības prezidents Tullio Lanēze saņēma divu gadu cietumsodu.