Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Polijā izsludinātas nedēļu ilgas sēras

Polijas prezidenta pienākumu izpildītājs parlamenta apakšpalātas spīkers Broņislavs Komorovskis sestdien sakarā ar valsts prezidenta Leha Kačiņska, viņa dzīvesbiedres, oficiālās delegācijas un citu lidmašīnas pasažieru traģisko bojāeju katastrofā pie Krievijas pilsētas Smoļenskas izsludinājis nedēļu ilgas sēras.

«Mēs esam vienoti - nav [politiski] kreisās vai labējās puses - mēs esam vienoti nacionālajās sērās,» paziņoja Komorovskis.

Jau ziņots, ka sestdien nosēšanās laikā pie Krievijas rietumu pilsētas Smoļenskas lidmašīnas katastrofā gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un virkne Polijas augstāko amatpersonu.

Kā paziņojis Krievijas Ģenerālprokuratūras izmeklēšanas komisijas oficiālais pārstāvis, no Varšavas uz Smoļensku lidojušajās lidmašīnā «Tu-154» pēc jaunākās informācijas atradušies 96 cilvēki.

Polijas Ārlietu ministrija apstiprinājusi, ka gājis bojā valsts prezidents un viņa sieva Marija.

Lidmašīnā atradās oficiālā delegācija, kas bija ceļā uz piemiņas pasākumu Katiņas slaktiņa memoriālā pie Smoļenskas.

Delegācijā ietilpa arī armijas ģenerālštāba priekšnieks Františeks Gongors, ārlietu ministra vietnieks Andžejs Krēmers, Nacionālā piemiņas institūta vadītājs Janušs Kurtika, Seima vicespīkers Ježijs Šmaidziņskis, prezidenta kancelejas vadītājs Vladislavs Stasjaks, Polijas Centrālās bankas vadītājs Slavomirs Skšipeks un vēl virkne augstāko amatpersonu.

Lidmašīna nolaišanos veikusi biezā miglā un dažus simtus metru pirms lidlauka aizskārusi kokus, ietriekusies zemē un sašķīdusi.

Smoļenskas apgabala gubernators Sergejs Antufjevs apstiprinājis, ka lidmašīnas katastrofā izdzīvojušo nav.

«Lidmašīna nopļāva koku galotnes, ietriecās zemē un sašķīda,» Krievijas telekanālam «Vesti-24» pavēstīja Antufjevs. «Izdzīvojušo nav.«

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs izveidojis speciālu komisiju lidmašīnas katastrofas apstākļu izmeklēšanai, un par tās vadītāju iecelts premjerministrs Vladimirs Putins. Katastrofas vietā ieradušies Ārkārtas situāciju ministrijas vadītājs Sergejs Šoigu un transporta ministrs Igors Levitins.

Kā pavēstīja Krievijas gaisa spēku komandiera vietnieks pretgaisa aizsardzības jautājumos ģenerālleitnants Sergejs Razigrajevs, katastrofa pie Smoļenskas militārā lidlauka «Severnij» nav saistīta ar tā kvalitāti.

Kā vēsta Krievijas ziņu aģentūras, atsaucoties uz vārdā neminētām amatpersonām, pastāv aizdomas, ka katastrofa notikusi pilotu kļūdas dēļ.

Smoļenskas rajonā bijusi bieza migla un tāpēc poļu lidmašīnai piedāvāts veikt nosēšanos Minskā vai Maskavā, taču pilots pieņēmis lēmumu nosēsties pie Smoļenskas. Ar ceturto nosēšanās mēģinājumu lidmašīna aizskārusi kokus un avarējusi.