Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dinevičs jaunajai apvienībai prognozē 10% atbalstu

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) valdes priekšsēdētājs Jānis Dinevičs jaunveidojamajai apvienībai ar «Libertas.lv» un «Latvijas kustība «Solidaritāte"» prognozē pat 10% vēlētāju atbalstu.

To politiķis atzina žurnālistiem sestdien īsi pēc partijas kongresā notikušā balsojuma par LSDSP iesaistīšanos jaunas apvienības dibināšanā.

Tomēr ja arī pēc šī soļa vietas Saeimā netiks iegūtas, šis būšot pēdējais pilnvaru termiņš, ko Dinevičs aizvadīs LSDSP vadītāja amatā.

Turpretī pārējie LSDSP vadības pārstāvji ar šo lēmumu nebija apmierināti - gandrīz visi prezidija locekļi pēc balsojuma paziņoja, ka no amatiem partijā atkāpjas. Līdz ar to LSDSP ģenerālsekretārs vairs nebūs Ansis Dobelis, bet partijas priekšsēdētāja biedra amatus vairs nepildīs ne Atis Lejiņš, ne Ilmārs Gromuls.

Lejiņš sarunā ar žurnālistiem arī neizslēdza iespēju - ja viņu uzrunātu, tad apsvērtu arī iespēju startēt vēlēšanās no apvienības «Vienotība» deputātu kandidātu saraksta.

Pirms balsojumiem Lejiņam gan vairākkārt tika pārmesta ne vien tuvināšanās ar «Vienotību», bet arī nesenais lēmums iesaistīties bijušās laikraksta «Diena» galvenās redaktores un «Vienotības» idejiskās veidotājas Sarmītes Ēlertes veidotajā «Meierovica biedrībā».

Pēcāk Lejiņš par savu lēmumu aiziet no LSDSP priekšsēdētāja biedra amata paziņoja arī biedriem no tribīnes. Lai arī pagaidām nolēmis palikt partijā, viņš atkārtoti arī apliecināja, ka rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās noteikti nekandidēs ne no LSDSP, ne jaunveidojamās apvienības saraksta.

Tāpat politiķis noraidīja partijas biedru argumentus par «Vienotības» noraidošo attieksmi pret progresīvo ienākuma nodokli. Vēlreiz paužot pārliecību, ka sociāldemokrātiskas vērtības iespējams īstenot arī pat neesot pie varas, Lejiņš vien vērsa uzmanību, ka laika gaitā arī labējās partijas ir konceptuāli pieņēmušas dažas idejas, tostarp progresīvais ienākuma nodoklis jau guvis atbalstu gan vairumā partijas «Jaunais laiks» pārstāvju, gan Zaļo un zemnieku savienībā.

Dinevičs pēc kongresa aģentūrai BNS paskaidroja, ka par tālāko rīcību vēl neesot skaidrībā. Par to kas un kādā kārtībā varētu ieņemt Lejiņa pamesto priekšsēdētāja biedra krēslu vēl lemšot partijas valde, bet pagaidām neesot zināms kad.

Savukārt otrs partijas priekšsēdētāja biedrs Ilmārs Gromuls pēc kongresa aģentūrai BNS atzina, ka tomēr vēl nav pieņēmis galīgo lēmumu un pamest amatu sliecas «par 90%». Viņš neslēpa, ka jūtas ļoti vīlies notikušajā, taču apliecināja, ka, arī amatu pametot, līdzīgi kā abi pārējie viņa kolēģi, no partijas neizstāsies un tajā turpinās aktīvi darboties.

«Tas, kādā veidā šis lēmums tika izbīdīts.., parāda Latvijā iestigušo politisko praksi. Diemžēl arī šeit,» sacīja Gromuls, pats gan atzīstot, ka notikušais viņu emocionāli izsitis no līdzsvara. «Tas, kas notika šeit, ļoti atgādina pašvaldību vēlēšanas. Un pašvaldību vēlēšanas bija dramatiskas,» piebilda jaunās apvienības opozicionārs.

Gromuls pastāstīja, ka turpinās aktīvi darboties partijā, tomēr pieļāva, ka kādā brīdī varētu pievērsties bezpartejiskām aktivitātēm, «vienkārši aicinot cilvēkus vairāk iesaistīties partijās, jo Latvijā politiskajos spēkos nav pārstāvības». Taču citā partijā gan pagaidām viņš nedomā stāties, jo «Latvijā nav analoga, nav citu sociāldemokrātu».

Gromuls gan vēl zināja teikt, ka attiecībā uz priekšsēdētāju biedra amatiem jaunas vēlēšanas nevarētu rīkot un saskaņā ar iepriekšējā kongresa vēlēšanu rezultātiem šo vietu, visticamāk, ieņems Ivars Kokenbergs.

Jau vēstīts, ka LSDSP sestdien kārtējā kongresā nolēma iesaistīties jaunas apvienības dibināšanā ar bijušā eiroparlamentārieša Guntara Krasta vadīto apvienību «Libertas.lv» un Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības priekšsēdētāja Agra Sūnas vadīto «Latvijas kustību «Solidaritāte"».

Par jaunās apvienības veidošanu LSDSP kongresā sestdien nobalsoja 121 delegāts, pret bija 24 biedri, bet atturējās viens cilvēks. Pret balsoja teju viss kongresa prezidijs, izņemot LSDSP līderi Jāni Dineviču.