Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atrastas avarējušās Polijas prezidenta lidmašīnas «melnās kastes»

Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas katastrofas vietā pie Smoļenskas atrastas abas lidaparāta «melnās kastes», paziņoja Krievijas ārkārtas situāciju ministrs Sergejs Šoigu.

«Katastrofas vietā atrasti gan telemetrijas, gan balss pašrakstītāji. Pie tiem jau sācies ekspertu darbs, kas sniegs skaidrību par katastrofas iemesliem,» Krievijas un Polijas žurnālistiem paziņoja Šoigu. «Tā lidmašīnas trajektorija, kuru es šodien apstaigāju divas reizes, liecina par to, ka novirze no lidlauka bija ne tikai augstumā, bet arī sāniski par vismaz 150 metriem.«

Pēc viņa teiktā, lidmašīna ir iznīcināta pilnībā, tās atlūzas mētājas samērā lielā teritorijā. «Sairšana, spriežot pēc visa, sākusies no kreisā spārna, kurš atrasts 500 metru attālumā no vietas, kur atrodas fizelāžas atlūzas,» uzsvēra Šoigu.

Uz poļu žurnālistu jautājumu, vai par avārijas cēloni nav kalpojis nepietiekošs skrejceļa garums, Šoigu atbildēja, ka lidlauks «Severnij» var pieņemt jebkādas klases lidmašīnas.

LETA jau ziņoja, ka sestdien nosēšanās laikā pie Krievijas rietumu pilsētas Smoļenskas lidmašīnas katastrofā gāja bojā Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, viņa dzīvesbiedre Marija un vairākas Polijas augstākās amatpersonas.

No Varšavas uz Smoļensku lidojušajā lidmašīnā «Tu-154» atradās oficiālā delegācija, kas bija ceļā uz piemiņas pasākumu Katiņas slaktiņa memoriālā pie Smoļenskas. Pavisam katastrofā gājuši bojā 96 cilvēki.

Lidmašīna nolaišanos veikusi biezā miglā un dažus simtus metru pirms lidlauka aizskārusi kokus, ietriekusies zemē un sašķīdusi.

Smoļenskas apgabala gubernators Sergejs Antufjevs apstiprinājis, ka lidmašīnas katastrofā izdzīvojušo nav.