Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No RS autobusa naktīs slepus tirgo uzņēmumam piederošo degvielu

TV3 raidījumam «Nekā personīga» pēc divu nedēļu ilgas izmeklēšanas izdodas atklāt iespējamu noziedzīgu sistēmu kā gandrīz katru nakti pašvaldības uzņēmuma «Rīgas satiksme» darbinieki pa degvielu, kas paredzēta rīdzinieku pārvadāšanai.

Tajā pat pat laikā uzņēmums pieprasījis Rīgas domei dotāciju degvielas tēriņiem 600 000 latu apmērā. Uzņēmums apgalvo, ka veicis lielus taupības pasākumus, atlaidis darbiniekus un nonācis lielās finanšu grūtībās.

Jūrmalā Kauguros katru nakti piestāj Rīgas satiksmes autobuss, kas izvadā pa mājām darbiniekus. Šī uzdevuma piesegā autobusa šoferis pamanās iedzīvotājiem iztirgot dīzeļdegvielu. Tirgošanas apjomi vedina domāt par rūpīgi izplānotu un iekārtotu sistēmu.

«Nekā personīga» Kauguru bijušā kultūras nama apkaimi Jūrmalā novēroja piecas naktis. Tur taksometru pieturā bez divdesmit trijos naktī iedodas «Rīgas satiksmes» autobuss. Pēc tā iebraukšanas naksnīgais Kauguru rajons atdzīvojas. No klusajiem pagalmiem uzrodas automašīnas un dodas autobusa virzienā. No bagāžas nodalījumiem cilvēki izņem kanniņas, piepilda tās no autobusa bākas un pazūd. Plkst.3.15 naktī autobuss Kaugurus pamet. Tālāk tas dodas Rīgas virzienā, pa ceļam uzņem «Rīgas satiksmes» darbiniekus un četros no rīta ieripo «Rīgas satiksmes» autostāvvietā Abrenes ielā.

Uzņēmuma vadītājs Leons Bemhens skaidro, ka nesen uzņēmumā ieviesta jauna elektroniskā degvielas uzskaites sistēma. Uzņēmums skaidri zinot cik degvielas katrā autobusā ieliets. No dežūrautobusa nolietā degviela lielus zaudējumus nenodarot.

«Kā jūs labi saprotat, tad kaut ko izskaust pilnībā ir pilnīgi utopiski un nekad ieguldītie līdzekļi neatmaksātu to ieguldījumu,» norāda Bemhems.

Arī Jūrmalas policija par dīvaino autobusu neliekas ne zinis. «Nekā personīga» novēroja, ka arī laikā, kad notiek benzīna noliešana, policijas ekipāžas notikuma vietai brauc garām.

Rīgas domes deputāti par nekārtībām «Rīgas satiksmes» degvielas izlietojumā nebija informēti. Uzņēmums pirms nedēļas sūrojās par straujo degvielas cenu kāpumu un prasīja domei dotāciju lai segtu zaudējumus.