Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Melngailis: noteikti gribēšu strādāt privātajā sektorā

«Šajā amatā esmu nonācis pavisam negaidīti, un mans galvenais uzdevums bija stabilizēt banku un palīdzēt akcionāriem izdomāt, ko ar šo kompāniju darīt tālāk. Domāju, ka tās restrukturizācijas plāna izstrādāšana un iesniegšana Eiropas Komisijai ir labs brīdis, kad akcionāri varētu nodrošināt jaunu vadītāju gan vienā, gan arī otrā bankā, kas izveidosies pēc «Parex» sadalīšanas. Neuzskatu, ka es būtu labākais kandidāts vienam vai otram amatam. Tādējādi es nepretendēšu uz šiem amatiem,» sacīja «Parex bankas» vadītājs Nils Melngailis.

Jautāts, vai tādējādi faktiski netiek pateikts, ka viņš ir skeptiski noskaņots pret šo bankas sadalīšanas modeli, ko ir izstrādājusi «Nomura», Melngailis norāda: «Es vienmēr esmu paudis atbalstu šim modelim. Faktiski šādu modeli mēs bijām ierosinājuši jau pirms gada, kad bija runa par sindicētā kredīta pārstrukturizēšanu. Kopš tā laika ir bijušas vairākas sarunas par to, kā reorganizēt šo banku, izņemot no tās labākos aktīvus vai arī atstājot tajā. Vienmēr esmu bijis par to, ka šī banka ir jāsadala. Vienīgi ir žēl, ka tas nenotiek ātrāk».

Jautāts, vai pēc sadalīšanas tiešām ir cerība, ka vecā banka spēs piesaistīt jaunus klientus, noguldījumus, investīcijas, Melngailis sacīja, ka «pēdējo deviņu mēnešu laikā ir bijuši vairāki finanšu investori, kam interesē tieši šī biznesa daļa. Tādējādi tie, kas apgalvo, ka šai bankas daļai varētu draudēt maksātnespēja, īpaši neizprot lietas būtību. Investoru interese par notiekošo Latvijā pēdējā laikā ir uzlabojusies. Turklāt, pateicoties pēdējo mēnešu notikumiem Grieķijā, mēs sākam izskatīties civilizēti».

Komentējot savus nākotnes plānus, Melngailis sacīja: «Noteikti gribēšu strādāt privātajā sektorā. Esmu ļoti pacietīgs cilvēks, bet jāatzīst, ka man pietrūkst vides, kurā lēmumus var pieņemt ātrāk».