Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienesta auto nodokļa iekasēšanas rezultāti būt zināmi vien maijā

Maijā varētu būt zināms, kā valsts budžetā pildās nodokļa ieņēmumi par dienesta transportlīdzekļu izmantošanu privātajām vajadzībām.

Kā aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace, tā kā likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli ir noteikts, ka nodokļa deklarācijas uzņēmējiem jāiesniedz tikai reizi ceturksnī, par pirmo ceturksni deklarācijas jāiesniedz līdz 15.aprīlim.

Lai pēc tam šos datus apkopotu un veiktu kādu analīzi, nepieciešams papildu laiks, tādēļ Finanšu ministrija varētu šādu informāciju sniegt pēc pāris nedēļām.

Agrāk minētās deklarācijas bija jāiesniedz reizi mēnesī, bet, lai atvieglotu administratīvo slogu, termiņš tika mainīts.

LETA jau ziņoja, ka gada pirmajos trīs mēnešos valsts pamatbudžeta un speciālā budžetā izdevumi pārsnieguši ieņēmumus un valsts budžeta deficīts bijis 181,4 miljoni latu, liecina Valsts kases operatīvie dati par valsts budžeta izpildi. Savukārt martā nodokļu plāns ir izpildīts, ieņēmumiem pat nedaudz pārsniedzot plānoto. Kopsummā martā valsts budžeta ieņēmumi bija 276,8 miljoni latu.

Jau ziņots, ka Saeimas Tautas partijas (TP) frakcijas deputāti aicina finanšu ministru Einaru Repši (JL) sniegt skaidrojumu par to, kā tiek iekasēts šogad ieviestais nodoklis par dienesta automašīnu izmantošanu ar darba tiešajiem pienākumiem nesaistītām vajadzībām, aģentūru LETA informēja TP frakcijas konsultante Sarmīte Kolāte.

Izskatot valdībā jautājumu par jaunā nodokļa piemērošanu, TP ministri pauda bažas par to, vai Finanšu ministrijas izstrādātais smagnējais mehānisms nodrošinās prognozētos nodokļa ieņēmumus, un piedāvāja konkrētus priekšlikumus vienkāršākai un uzņēmējiem ērtākai nodokļa piemērošanai. Šie priekšlikumi netika atbalstīti, finanšu ministram Repšem uzņemoties atbildību par to, ka viņa vadītās ministrijas risinājums nodrošinās plānotos nodokļa ieņēmumus valsts budžetā.

Tā kā ir noslēdzies 2010.gada pirmais ceturksnis, TP frakcija aicina finanšu ministru Repši skaidrot, kā ir veicies ar nodokļa ieviešanu un prognozēto ieņēmumu izpildi.

Izmantojot Saeimas kārtības ruļļa 119.pantā noteikto procedūru, deputāti ir nosūtījuši finanšu ministram vēstuli, prasot konkrētas atbildes uz šādiem jautājumiem: kādi ir valsts budžeta ieņēmumi par dienesta automašīnu izmantošanu personiskajām vajadzībām pa mēnešiem no gada sākuma miljonos latu un procentuāli pret prognozi, kādi ir pirmajā ceturksnī kopumā saņemtie valsts budžeta ieņēmumi par dienesta automašīnu izmantošanu personiskajām vajadzībām.

TP frakcija arī vēlas noskaidrot, par cik samazinājies juridiskajām personām reģistrēto dienesta automašīnu skaits no 2009.gada 1.decembra līdz 2010.gada 1.martam.

Jau ziņots, ka no šā gada janvāra ir ieviests iedzīvotāju ienākuma nodoklis par gūto labumu no darba devējam (uzņēmumam) piederoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgām vajadzībām.