Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Audžumāte atteikusies no krievu puisēna, jo viņš bijis rupjš un draudējis

ASV Tenesijas štata atbildīgajām iestādēm nav iespēju saņemt Torijas Hansenas liecības, kura atteikusies no sava septiņgadīgā audžudēla Artjomu Savaljevu un aizsūtījusi viņu vienu ar lidmašīnu atpakaļ uz Krieviju, vēstī «Rianovosti».

Artjoms ceturtdien atlidoja no ASV uz Maskavu ar zīmīti, kurā teikts, ka no viņa atteikušies viņa audžuvecāki

Bedfordas apgabala tiesnesis Rendels Boiss preses konferencē, atsaucoties uz Torijas Hansenas advokātu, sacījis, ka sieviete gatava runāt ar vietējām atbildīgajām iestādēm tikai tad, ja pret viņu tiks izvirzīta oficiāla apsūdzība.

Pēc Boisa teiktā, ASV valsts departaments neredz formālus iemeslus, lai sievietei uzrādītu apsūdzības. Viņš atzīmējis, ka šobrīd absurdo situāciju risina viņa vadītā iestāde.

Šerifs sacījis, ka pieprasījis Krievijai atzinumu par puisēna veselības stāvokli, kā arī meklē iespējamos pārkāpumus zēna audžumātes rīcībā, kamēr viņi vēl dzīvojuši kopā.

Artjoma audžu vecmāmiņa Nensija Hansena sacījusi, ka viņa pati iesēdinājusi zēnu lidmašīnā, kas devās uz Krieviju ar zīmīti no savas meitas. Nensija Hansena uzstāj, ka viņas ģimene nav pametusi Artjomu likteņa varā: lidmašīnā, pēc viņas teiktā, Artjomu pieskatījusi stjuarte, bet Krievijas lidostā sagaidījis kāds uzticību iemantojis cilvēks. Pēc Nensijas Hansenas vārdiem, ģimene šim cilvēkam samaksājusi 200 dolārus, lai nogādātu Artjomu Izglītības un zinātnes ministrijā.

Nensija Hansena norāda, ka Artjoms bijis ļoti rupjš pret savu audžumammu un draudējis aizdedzināt māju.

Artjoma stāsts guvis plašu sabiedrības rezonansi. Puisēns dzimis 2002. gada 16.aprīlī Krievijā. Viņa mātei atņemtas aprūpes tiesības, bet zēns ievietots bērnunamā. 2009. gada 18. septembrī viņu adoptējusi ASV pilsone Torija Hansena.