Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tīmeklī ievietotajām pilotu sarunām nav sakara ar avarējušo Kačiņska lidmašīnu

Audioierakstiem, kas parādījās vienā no radiomonitoringa forumiem ar skaidrojumu, ka tajos, iespējams, dzirdamas pie Smoļenskas avarējušās Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas pilotu sarunas, patiesībā ar traģēdiju nav sakara, otrdien vēstī Krievijas mediji.

Ziņu par audioierakstu parādīšanos tīmeklī pirmais vēstīja Krievijas interneta medijs «gzt.ru», norādot, ka to autentiskums nav apstiprināts. Tagad materiāls no medija vietnes jau pazudis.

Kaut arī ierakstu autentiskums nebija apstiprināts, ziņa strauji izplatījās Krievijas un Polijas medijos.

Tiesa, jau vairāk pret vakaru paši radiomonitoringa foruma dalībnieki bija noskaidrojuši, ka forumā ievietotajiem audiomateriāliem nav nekāda sakara ar Kačiņska lidmašīnas katastrofu.

Ierakstā tiešām dzirdams, kā sarunājas poļi, tomēr saruna notikusi citā lidmašīnā - tā lidojumu veikusi naktī uz svētdienu, jau pēc prezidenta lidmašīnas katastrofas.

Tostarp Smoļenskas lidostas «Severnij» dispečers Anatolijs Muravjovs paziņojis, ka katastrofa varēja izraisīties valodas barjeras dēļ. Viņš apstiprināja, ka sarunas ar Kačiņska lidmašīnas apkalpi notika krieviski un daļēji lauzītā angļu valodā un ka tas ir «apgrūtinājis saprašanos».

Arī Smoļenskas lidostas vadītājs Pāvels Pļusņins iepriekš atzina, ka pastāvējusi valodu barjera.

«Viņiem bija man jādod «kvīts». «Kvīts» - tie ir dati par augstumu, sākot nosēšanos, bet viņi man to nedeva. Kāpēc - tas man nav saprotams. Droši vien tāpēc, ka krievu valodu zina slikti. Viņi runāja krieviski, bet ar skaitļiem viņiem ir sarežģīti. Rezultātā man nebija priekšstata, kādā augstumā viņi atrodas,» atzina Pļusņins.

Šī informācija tiek apspriesta arī poļu medijos, un fakts, ka saziņa notikusi krieviski, tiek atzīta par šokējošu, jo aviācijas starptautiskās saziņas valoda ir angļu.

Kā LETA jau ziņoja, sestdien lidmašīnas avārijā pie Smoļenskas pilsētas Krievijas rietumos gāja bojā Polijas prezidents, viņa dzīvesbiedre Marija, vairāki Polijas Seima un Senāta locekļi, garīdznieki un augstas militārpersonas.

No Varšavas uz Smoļensku lidojušajā lidmašīnā «Tu-154» atradās oficiālā delegācija, kas bija ceļā uz piemiņas pasākumu Katiņas slaktiņa memoriālā pie Smoļenskas. Pavisam katastrofā gājuši bojā 96 cilvēki.