Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sabiedrība sāpīgi uztverot jebkuru lielāku naudas summu

[s:32540] «Apollo» sazinājās ar sociologu Arni Kaktiņu, lai noskaidrotu, kā sabiedrība vērtē šo ziņu. Kaktiņš norāda, ka uz ekonomiskās krīzes un bezdarba fona Latvijas sabiedrība sāpīgi uztver jebkuru lielāku naudas summu.

«Visticamāk, lielākā daļa sabiedrības ar pozitīvām emocijām šo lēmumu neuztvers,» komentējot iespējamo sabiedrības nostāju, sacīja sociologs.

Viņš arī sacīja, ka sabiedrībā valda uzskats, ka prēmijas ir «kaut kas ekstra». «Sabiedrība nereti domā, ka tie, kas prēmijas saņem, tās nemaz nav pelnījuši,» — tā Kaktiņš.

Jautāts, vai šis nepopulārais valdības lēmums varētu atsaukties arī uz gaidāmo vēlēšanu rezultātiem, Kaktiņš ir visai skeptisks. Viņš gan norāda, ka jebkuram valdības lēmumam ir kaut kāda ietekme uz vēlētāju izvēli, taču, viņaprāt, līdz vēlēšanām vēl ir ļoti daudz laika. «Būs taču vēl skandāli un dažādi nepopulāri lēmumi,» atzina sociologs.

Jautāts, vai ir samērīgums starp valsts uzņēmumu aizvien augošajām prasībām un, piemēram, tarifu celšanu, Kaktiņš norādīja, ka šīs lietas, viņaprāt, nav sasaistāmas. «Prēmijas ir daļa no darba algas stāsta. To ir nepareizi sasaistīt, jo nevar apgalvot, ka starp prēmijām un, piemēram, tarifiem ir kāda saistība, jo prēmijas veido vienas komponentes, bet tarifus — pavisam citas,» uzsvēra Kaktiņš.

Viņš tāpat sacīja, ka gadījumā, «ja atalgojuma sistēma ir «plakana», bez motivācijas, nav arī labuma. Mainīgā komponente atalgojumā tomēr darbiniekiem «liek cepties»,» «Apollo» sacīja sociologs.