Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnu slimnīca Vienības gatvē biedējot vecākus

«Jūs, māmiņ, gulēsiet uz grīdas. Pie mums katru dienu nonāk 300 bērnu. Vietas ir tikai viņiem. Un maksas palātu arī nav,» kāda mazā bērnu slimnīcas pacienta mammai atbildējusi Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas medmāsa, trešdien vēstī [s:32558].

Tur nonākot pirmoreiz, daudzi vecāki nespēj valdīt asaras un niknumu uz sistēmu. Arī paši mediķi nenoliedz — telpu katastrofāli trūkst. Turklāt trūkst naudas arī adekvātai mazo pacientu ārstēšanai.

Ilgās gaidīšanas stundas uzņemšanā, brīvdienās tur esot neiespējami aprunāties ar ārstu vai, ja uzņemšana notikusi brīvdienās, izpaliek elementāras ērtības. Piemēram, kā lai pabaro zīdaini uz matrača, kas atrodas uz grīdas un kuru atļauts izklāt tikai naktīs. Tāpat nav daudzām mammām neesot skaidrs kā lai sagatavo bērnam maisījumu bez mikroviļņu krāsns vai plīts.

Tēmas ar nosaukumu «Šausmas Vienības gatvē» nepārstāj parādīties interneta forumos, kuros savā pieredzē dalās jaunās māmiņas.

Bērnu slimnīcas pārstāvji «Telegrafam» norādījuši, ka «visu šausmu» iemesls ir katastrofāls līdzekļu trūkums. Arvien vairāk mammu izvēlas palikt slimnīcā kopā ar bērnu. Mazuļus, kas slimo ar dažādiem vīrusiem «komplektē» pa trīs vienā palātā, turklāt vēl kopā ar viņu mammām. Palātas ir ļoti mazas. Un pēc izrakstīšanās mazuļi nereti atgriežas slimnīcā, jo vīrusiem un infekcijām tik ļoti patīk ciešs kontakts.

Pēc reģionālo iestāžu slēgšanas bērnu slimnīca Vienības gatvē strādā pārslodzes režīmā. Īpaši jau rudenī un pavasarī, kā arī brīvdienās. Lai ieviestu paaugstināta komforta maksas palātas, nepieciešams remontēt esošās telpas, taču tam slimnīcas budžetā naudas nav.

Lai izremontētu kaut vienu nodaļu, to ir jāslēdz un slimnieki jāpārved uz citām palātām, kuru, kā jau iepriekš minēts, nemaz nav. «Nodaļas tiek remontētas īpašā secībā. Sākumā līdzekļi ieguldīti tajās nodaļās, kurās bērni ārstējas ilgstoši - jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā, onkohematoloģijas un citās nodaļās.

«Savukārt bērni ar vīrusu infekcijām slimnīcā pavada vidēji trīs dienas. Vai tad tas ir salīdzināms ar mēnešu ilgu cīņu par dzīvi? Noteikti pienāks laiks arī citu nodaļu remontam. Arī mums ir ļoti sāpīgi, ka treknajos gados valdība gandrīz nepalīdzēja ar investīcijām,» «Telegraf» norādījusi slimnīcas preses pārstāve Romēna Namniece.