Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valmierā norisināsies festivāls «Mākslas dienas»

No 13.aprīļa līdz 15.maijam Valmieras pilsētā norisināsies dažādas aktivitātes ikgadējā festivāla «Mākslas dienas» ietvaros, kas norisināsies visā Latvijā.

Valmieras pilsētas iedzīvotājiem un viesiem festivāla norises laikā būs iespēja apmeklēt dažādas izstādes gan Valmieras Novadpētniecības muzejā, galerijā «Laipa» un Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā «Ledus pagrabs», gan arī apmeklēt visdažādākos koncertus Valmieras Kultūras centrā.

Galerijā «Laipa» līdz 6.maijam ikviens laipni aicināts uz Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstādi «Pavasara raibumi». 29.aprīlī norisināsies 8. Kultūras laipas lekcija – Māksla un filozofija. 24.aprīlī plkst. 13:00 galerijā «Laipa» tiks atklāta Cēsu mākslas studijas jubilejas izstāde, savukārt no 12.aprīļa līdz 31. maijam ZET pārvaldes ēkā aplūkojama Normunda Cercina fotoizstāde - «Svešais tuvums». Visu festivāla norises laiku līdz pat 15.maijam ikviens aicināts uz «Mākslas dienām» veltīto izstādi - «Parunāsim!», kurā tiks izstādīti dažādu mākslinieku darbi, vedinot uz diskusiju un sarunu.

Valmieras Kultūras centrā 15.aprīlī norisināsies Integratīvais mākslas festivāls «Nāc līdzās» bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt 24.aprīlī plkst. 19 baleta un laikmetīgās dejas mīļotāji aicināti uz Valmieras Kultūras centru, kur ar koncertprogrammu uzstāsies deju kompānija «Kannon Dance» no Sanktpēterburgas.

No 16.-17.aprīlim Valmieras Viestura vidusskolā norisināsies III Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls »...un es iešu un iešu!», kurā piedalīsies 11 bērnu un jauniešu teātri. Pasākuma laikā notiks arī improvizācijas spēles un teātru sporta nodarbība, kā arī dramaturģijas seminārs režisoriem un lugu autoriem.

Visu aprīļa mēnesi Valmieras pilsētā skatāmas arī dažādas izstādes. Visu aprīli Valmieras Valsts ģimnāzijas 1.stāva vestibilā skatāma Valmieras Valsts ģimnāzijas skolnieces Anetes Eklnones fotogrāfiju izstāde „Miljonā daļa no bezgalības”. Savukārt 2.stāva vestibilā skatāmas Riharda Skrubja grafikas. Galerijā „Ledus pagrabs” apskatāmas mākslinieka Sergeja Zinovjeva gleznas, kā arī no 26.aprīļa skatāmas Valda Atāla pogu gleznas. No 8.aprīļa Valmieras Novadpētniecības muzejā visi interesenti laipni aicināti uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma izstādi «Mākslinieks. Portrets. Pašportrets».

No 12.aprīļa Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātpamatskolas attīstības centrā skatāma Valmieras Kultūras centra Tautas tēlotājmākslas studijas dalībnieku gleznu izstāde. Līdz 26.aprīlim Valmieras Kultūras centrā apskatāma Latvijas fotogrāfu grupas izstāde «Viss sākas ar mīlestību», savukārt visu aprīļa mēnesi Valmieras Valsts ģimnāzijas dienesta viesnīcā apskatāma skolnieka Edgara Maļceva fotoizstāde «Sajūtu eliksīrs».

Jāpiebilst, ka šogad festivāla «Mākslas dienas» moto ir «Es gribu ar tevi parunāt», jo tā organizatori vēlas aktualizēt toleranci mūsdienu sabiedrībā. «Tieši saruna veicina mūsu sabiedrības savstarpējo toleranci un saprašanos. Citādais mulsina un atbaida, atgrūž. Lai iepazītu tuvāk, ir jārunā,» norāda festivāla organizatori. «Es gribu ar tevi parunāt» ir kā aicinājums uz sarunu starp māksliniekiem un skatītājiem, pielūdzējiem un elkiem, starp cilvēkiem, visdrīzāk, savā starpā nepazīstamiem. Vai tas maz iespējams, to lemt katram pašam. Šis ir rosinājums veidot dialogu ar katru, kurš nāk klāt, ar katru, kurš klusu stāv blakus,» aicina festivāla kurators Gatis Pīpkalējs.