Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Grindeks» izstājas no LDDK

AS «Grindeks» otrdien nosūtījusi paziņojumu Latvijas Darba devēju konfederācijas padomei (LDDK) par izstāšanos no LDDK, biznesa portālam «Nozare.lv» apstiprināja «Grindeks» Komunikācijas departamenta vadītāja Laila Kļaviņa.

Viņa arī uzsvēra, ka uzņēmums par izstāšanos plašākus komentārus nesniegs.

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle apstiprināja, ka konfederācija vakar saņēmusi «Grindeks» iesniegumu ar vēlmi izstāties no organizācijas, ko LDDK akceptēja un oficiālu lēmumu pieņems nākamnedēļ LDDK padomes sēdē.

Egle norādīja, ka «Grindeks» ir LDDK biedrs vairāk nekā 15 gadus gan tad, kad LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs nebija «Grindeks» akcionārs, gan arī, kad bija. Viņa pauda nožēlu, ka akcionāru savstarpējās nesaskaņas attiecinātas uz konfederācijas darbību.

Lai arī «Grindeks» nav norādījis konfederācijas pamešanas iemeslu, Egle lēš, ka tas varētu būt tādēļ, ka Gavrilovs pilda LDDK prezidenta pienākumus.

Jau ziņots, ka Krievijas farmaceitiskā kompānija «Farmstandart» kļuvusi par 11,3% «Grindeks» balsstiesīgo akciju īpašnieci, liecina paziņojums «NASDA OMX Riga».

Saskaņā ar biržā publicēto paziņojumu pirms darījuma «Farmstandart» nebija «Grindeks» akcionārs.

Jau ziņots, ka «NASDAQ OMX Riga» tirdzniecības informācija liecina, ka 12.aprīlī biržā līdz plkst.13 minimālā vienas «Grindeks» akcijas cena bija 5,35 lati. Ja darījums tiktu veikts biržā, tad minimālā darījuma summa būtu 5,8 miljoni latu, taču prakse liecina, ka ārpusbiržas darījumos akciju cena parasti ir lielāka. Veiktā darījuma summa nav zināma.

«Swedbank» brokeris Juris Jankovskis biznesa portālam «Nozare.lv» pieļāva, ka veiktajā darījumā akciju cena bijusi augstāka nekā biržā, jo par «Grindeks» ir pastāvīga un noturīga investoru interese.

Vitālijs Gavrilovs, kurš līdz šim ar 11,3% «Grindeks» akciju bija viens no lielākajiem kompānijas akcionāriem, biznesa portālam «Nozare.lv» apstiprināja, ka savas akcijas pārdevis «Farmstandart», taču plašākus komentārus par darījumu viņš atteicās sniegt.

Savukārt lielākais farmācijas kompānijas AS «Grindeks» īpašnieks Kirovs Lipmans ir neapmierināts ar veidu, kā Gavrilovam piederošās «Grindeks» akcijas pārdotas «Farmstandart».

Šodien, 14.aprīlī, Gavrilovs, kurš ilgu laiku bija viens no lielākajiem farmācijas kompānijas AS «Grindeks» akcionāriem, nolēmis atstāt kompānijas padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu, liecina paziņojums «NASDAQ OMX Riga» biržā.

Paziņojumā biržā norādīts, ka «Grindeks» saņēmis Gavrilova paziņojumu par padomes locekļa amata atstāšanu, bet padome jaunā sastāvā tikšot apstiprināta nākamajā akcionāru sapulcē.

Akcionāru sapulces norises laiks pagaidām nav zināms, bet to solīts paziņot jau tuvākajā laikā.