Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas HES kā vannas korķis

Otrdien pie Rīgas HES ūdenskrātuves slūžām vērojams neparasts skats - Daugavas ūdeņus, kas strauji dodas Rīgas virzienā, klāj biezas un saulē vizošas netīri baltas putas. Pa gabalu šķiet, ka Daugavā šūpojas ledus gabali.

šeit!

Kā informē VAS «Latvenergo», šāda parādība ir normāla, ņemot vērā to, ka Daugavas ūdens pavasaros ir ārkārtīgi netīrs. Netīrumu putas, kas atgādina vannas vai trauku mazgājamā līdzekļa putas, vietām ir vairāk kā 30 centimetru biezā slānī un simtiem kvadrātmetru Daugavas ūdeņu noklāj pilnībā. Kā varēja novērot, putas pa straumi peld Rīgas centra virzienā. Vietām tās izskalotas krastā.

Palu laiks nebūt nav beidzies un ūdens pietece ūdenskrātuvē Salaspilī ir milzīga, norāda «Latvenergo». Reizēm Rīgas HES darbiniekiem nākas nelaikā atvērt slūžas tāpēc vien, ka pie tām ūdenī sakrājusies vesela izgāztuve – koki, sadzīves un saimnieciskie atkritumi, pat drēbes, ko ūdeņi savākuši no  Daugavas vairāku simtu kilometru garumā, kā arī no upes pietekām, pie upes esošajiem uzņēmumiem un mājsaimniecībām.

* Šā raksta autors saņems Ls 30, jo iesūtīto ziņu ievietojām starp portāla galvenajām ziņām.