Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidents: jātaupa katru dienu un visos resoros

Valsts joprojām nav izkļuvusi no krīzes, tādēļ jāturpina ievērot «finanšu disciplīna» ikdienas. Tā Valsts prezidents Valdis Zatlers uzsvēra, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (JL).

Otrdien finanšu ministrs Einars Repše (JL) pauda tādu satraucošu informāciju par to, ka mums Latvijā ir problēmas ar finanšu disciplīnu. Vai Jūs arī kā prezidentu šī informācija satrauc un vai nebūtu beidzot laiks paziņot, kā mēs finanšu disciplīnu ievērosim, proti, samazināsim budžeta deficītu?

«Mēs neesam vēl izkļuvuši no tās ekonomikas lejupslīdes, kura sākās jau pirms pusotra gada. Finanšu disciplīna ir viens no galvenajiem instrumentiem, kā šo krīzi pārvarēt. Tas ir ikdienas jautājums, un tas nav kampaņu jautājums. Mums ir jātaupa katru dienu un visos resoros. Tā kā es domāju, ka Ministru prezidents jums pastāstīs, kādi ir tieši tie pasākumi un kādi ir valdības pasākumi, lai finanšu disciplīna būtu katra ierēdņa, katra atbildīgā ministra, jebkura valsts darbinieka ikdienas mērķis,» atbildēja prezidents.