Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieļauj arī bezpartejiskus kandidātus vakantajiem ministru amatiem

Premjers Valdis Dombrovskis («Jaunais laiks») un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vadība pieļauj, ka vakantajos ministru krēslos varētu sēsties bezpartejiski kandidāti.

Uz jautājumu, vai ministru amata kandidātus meklēs arī starp nozaru ekspertiem, pēc tikšanās ar ZZS vadību Dombrovskis trešdien žurnālistiem pavēstīja, ka šādu iespēju pieļauj. Savukārt Brigmanis atzina, ka šāda iespēja ir pat ļoti reāla.

Tomēr ne premjers, ne ZZS līderis neatklāja iespējamos ministru amata kandidātus, kā arī iespējamo vakanto ministru portfeļu sadalījumu partijām.

Premjers uzsvēra, ka no partijām nav bijušas ultimatīvas prasības, kurus cilvēkus un kuros amatos tās vēlētos redzēt. «Amati nav piesaistīti partijām,» vēl piebilda premjers.

Savukārt par vides ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) iespējamo kandidēšanu uz ārlietu ministra amatu amatpersonas runāja izvairīgi. Brigmanis sākotnēji tās nodēvēja par interpretācijām, bet vēlāk žurnālistiem atzina, ka Vējonis palikšot savā pašreizējā vietā.

Dombrovskis atkārtoti norādīja, ka ministru amatu kandidātus varētu atklāt tikai pēc sarunām ar «tēvzemiešiem» un opozīcijas partijām. Kad šīs sarunas notiks, vēl nav zināms.

Premjers arī atkārtoti uzsvēra, ka nepieļauj Veselības ministrijas likvidāciju, piebilstot, ka šis jautājums būs aktuāls pēc Saeimas vēlēšanām, veidojot nākamo valdību.

ZZS vadību sarunās pārstāvēja to veidojošo partiju līderi - Brigmanis (Latvijas Zemnieku savienība), Vējonis (Latvijas Zaļā partija) un Guntis Blumbergs («Latvijai un Ventspilij»), savukārt «Jauno laiku» - Dombrovskis, partijas līdere Solvita Āboltiņa, JL Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis un ekonomikas ministrs Artis Kampars. Tomēr ar žurnālistiem sarunāties bija gatavi tikai Dombrovskis un Brigmanis, pārējie politiķi ar medijiem atteicās runāt.